Y

eni yılın ilk ayını geride bıraktık. Yeni albümler, yeni video-kliplerden bahsederken, bağımsız müzik yapan çoğu sanatçıyı da unuttuk. Yoksa unutmadık mı?

Soundcloud’da 2016’dan sonra yayınladığı parçalarla kendilerinden söz ettiren sanatçıları sizler için derledik. Öyle bir top list’imiz yok ama playlist’imiz mevcut. Bu grupları/sanatçıları sevin, dinleyin, like’layın.

İlk konuğumuz, son zamanlarda kendinden sıkça söz ettiren ve TomorrowWorld gibi büyük organizasyonlarda da DJ’lik yapmış, Mija!

Mija‘nın Darren Styles’in “Come Running” için yaptığı remix, hemen aşağıda:

Kulaklarımızı, Kanada’ya doğru On Plantes‘e çeviriyoruz. Yeni yılla beraber onlar da Pegboard Nerds için bir remix yapmış ve yayımlamıştı:

Yolculuk esnasında veya işten eve yorgun geldiğiniz zamanlarda deşarj olmak için birebir biri daha: Y2K! Genelde remix’leriyle tanıdığımız Y2K, lil aaron ile farkı bir metafora yakalamışa benziyor. Öyle ki 15 günde 300 bin‘i aşkın kişi dinlemiş ve memnun kalmış. Bizlere de dinlemek ve koltuğa uzanıp, gözlerimizi kapatmak kalıyor:

Bir yerlere gitmeyi bir kenara bırakalım, evde oturup bazen ödev yaparken, bazen bilgisayar başında surf yaparken ya da arkadaşlarınızla evde vakit geçirirken sizlere eşlik edecek biri var: YesYou!

Spotify’ın ABD Viral 50 playlist’ine 29. sırada girerek dikkatlerimizi çeken ve future pop konusunda adeta çığır açan MOONZz, kendine burada da yer buldu:

Kış günlerinde sıcacık kucağını açan, şarkıları ve remix’leriyle içimizi ısıtan yine bir Kanadalı grup LOVE THY BROTHER, şimdiden binlerin beğenisini kazandı ve de ısıttı bile:

Gelin, biraz da Avustralya’ya gidelim. Yine kendilerinden sıkça söz ettiren ve hatırı sayılır bir kitlenin ardından dışarıya da açılan Cosmo’s Midnight, 2016’ya önceden merhaba demenin keyfi içinde bu remix’i yapnışa benziyorlar:

Ve son olarak da, yaptığı müzik tarzına BipolarSound ismini veren JAHKOY‘a konuk oluyoruz. 13 gün önce yayımlanan şarkısıyla binlerce insana ulaşan JAHKOY,  R&B/Soul tarzıyla dikkatlerini üzerine taşıdı: