G

eçtiğimiz aylarda küçülmeye giderek çalışanlarının bir bölümünü işten çıkaran SoundCloud, küresel ticaret bankası The Raine Group ve Singapur merkezli yatırım şirketi Temasek ile 169.5 milyon dolarlık önemli bir yatırım anlaşması imzaladı. SoundCloud, bu anlaşmayla bir süre daha ayakta kalmaya devam edecek.

SoundCloud, kendi blogları üzerinden yaptığı açıklamada; “Bu yatırım, milyonlarca ses yaratıcısı tarafından kullanılan platformun derinlemesine geliştirilmesi ve pazarlanma faaliyetlerinin finanse edilmesi için SoundCloud’a güçlü ve bağımsız bir gelecek sağlayacaktır.” sözlerine yer verdi. Bu yatırımla birlikte yönetimsel bir değişikliğe de giden Soundcloud‘da 2007 yılından beri CEO pozisyonunda olan Ljung, yerini şirket bünyesindeki deneyimli dijital medya direktörü Kerry Trainor‘a bıraktı. Bu değişikliğin ardından Ljung ise yönetim kurulunda yeni bir pozisyonda çalışmaya devam edecek.

Son 3 yıldır sürekli kötü haberler aldığımız SoundCloud cephesi, umarız hızla değişen dijital müzik piyasasında bu yatırım ve yönetim değişikliğinin ardından eski güzel günlerine dönmeyi başarır.