S

ony’nin “Motion Sonic” adını verdiği yeni akıllı bilekliği, üzerinde taşıdığı sensörler sayesinde vücut hareketlerini notalara aktarıyor. Bu da bizlere dans ederek kendi müziğini yaratma fırsatı sunuyor.

Sony, yeni projesini dünyanın en önemli interaktif festivallerinden biri olan SXSW’da görücüye çıkardı. Her sene Future Lab çatısı altında projelerini tanıtan Sony, bu sene giyilebilir akıllı teknolojiler üzerine olan çalışmalara yoğunlaştı. “Motion Sonic” bilekliği ise akıllı teknoloji çıtasını biraz daha yükseltmeyi hedefleyen bir proje.

Sony’nin yeni projesi, sensörleri ve mikrofonları sayesinde vücut hareketlerini notalara dönüştürebilen akıllı bir bileklik oluşuyor. Kullanıcının hızını, açısını ve dönüşünü algılayıp beş farklı ses fonksiyonuna çevirebilen “Motion Sonic”, ayrıca varolan sesleri de manipüle edebiliyor.

Daha yeni tanıtılmış olsa da, “Motion Sonic”i kullanan bazı insanlar ürünün sınırlı kapasitesi nedeniyle beklentilerin altında kalacağını belirtiyor. Ürünün ne zaman satışa sunulacağı ise henüz duyurulmadı.

Sony’nin yeni ürünü “Motion Sonic”in tanıtım videosunu izlemek isteyenleri aşağıya davet ediyoruz.