Bu yıl 20 – 21 – 22 Haziran’da 12. si gerçekleşecek Efes Pilsen One Love Festivali’nin sonunda bütün line-up’ı açıklandı. Uzun süreden beri bir türlü açıklanmayan line-up, balyoz gibi kafamıza kafamıza indi desek yeridir. Bu kadar önemli isimleri 3 günlük bir festival programına sığdırabilmek oldukça zor. Pozitif ekibini ayrıca tebrik etmek lazım! Tamam tamam kısa kes de sadece gel dediğinizi duyuyorum. Line-up şu şekilde;

Blur: İlk açıklanan isimlerden biriydi, bu yazın en baba konserlerinden biri olacağı kesin.

James Blake: Kendisi bu dünyadaki misyonunu 13 yaşında tamamlayıp galaksi yolcuğuna çıkmış bir sanatçı. Şu sıralar son albümü ‘Retrograde’ nin hangi gezegenden olduğu tartışılıyor.

New Order: 80’lerin süper yıldızı, new wave playlistimizin değişilmez ismi New Order, bu yıl çıkardığı son albümü ‘Lost Sirens’ i de bavullarına koyup İstanbul’un  yolunu tutacak.

Keane: ‘Akdeniz Akşamları’ söylemeden yaz yaşanmaz diye düşünedururken Keane yaralarımıza merhem olmaya geliyor.

The Vaccines: 2011 yılının en iyi çıkış yapan gruplarından biri olan The Ramones’in ruh ikizi The Vaccines, kızgın kumlardan soğuk sulara geçişten sorumlu olacak.

Foals: Bu yıl çıkardıkları ‘Holy Fire’ albümleriyle hepimize kutsal ateş etrafından dans etmeye zorlayan grup olarak One Love’da yerini alacak.

Wax Tailor: Ortaya bir fransız atacakcak o kesinlikle Wax Tailor olmalı!

Gramatik: Geldi, gelemedi, iptal oldu derken One Love’da tekrar karşımıza çıkan Gramatik, ‘gelin size elektronik müzik nasıl olur göstereyim’ konulu bir konser vereceğine eminiz!