G

eçtiğimiz ilk kez Türkiye’ye gelen ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde gerçekleşen Sónar Istanbul‘un 2018 programından yeni isimler açıklandı. 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde Zorlu PSM‘yi elektronik müzik mabedine çevirecek olan Sónar Istanbul‘un müzik programına eklenen yeni isimler arasında Black Coffee, Pan-Pot, Joseph Capriati, Forest Swords, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Fatima Yamaha, Honey Dijon, Courtesy var.

Bu yıl 25. yaşını kutlayacak olan müzik, yaratıcılık ve teknolojinin buluşma noktası Sónar festivalinin İstanbul ayağı, 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul’un, her biri ait olduğu sahneye iz bırakmayı başarmış DJ ve prodüktörlerden oluşan müzik programına yeni isimler eklendi.

SONAR_1080x1080_LINEUP_TR

Sónar Istanbul’un programına eklenen yeni isimler arasında; soulful house ve afro funk etiketli DJ setleri ile bugün sadece Afrika’nın değil, tüm dünyanın saygınlığını kazanan Black Coffee; minimal ve kinetik seslerle örülü müzik kimliklerini tekno çatısı altında toplayan Pan Pot; Art Department, Maceo Plex, Deniz Kurtel ve daha pek çok ismi elektronik müzik sahnesine kazandıran efsane İngiliz prodüktör Damian Lazarus ve onun Mısırlı perküsyonist Hossam Ramzy, Amerikalı caz piyanisti ELEW ve Mozambikli gitarist Neco Novellas’tan oluşan The Ancient Moons grubu; akışkan ve melankolik tekno setleri ile İtalya’dan tüm dünyaya yayılan kıdemli DJ/prodüktör Joseph Capriati; virtüöz synth’leri ile son yıllarda dikkatleri üzerine çeken Fatima Yamaha; orkestral sesleri elektronik müzikle buluşturan Forest Swords; pek çok türü birleştirdiği tarzıyla elektronik müziğin sınırlarını zorlayan, DJ’liğin yanı sıra plak şirketi sahibi ve gazeteci olan Courtesy; birçok farklı elektronik müzik türünü buluşturan, sadece gece kulüplerinde değil galeri ve moda defilelerinde sergilediği sıra dışı performaslarla adından söz ettiren Honey Dijon yer almakta.

Sónar Istanbul’da yerini ayırtmak isteyenler buradan yolunu bulabilir.