15

-17 Haziran tarihleri arasında Barselona’yı müzik mabedine dönüştüren Sónar festivali, sanatçı programına yeni isimler ekledi. Avrupa’nın en prestijli festivallerinden biri olan Sónar, yine müzik sahnesinin kıdemlilerini ve genç yeteneklerini bir araya getirecek.

Kasım ayının sonunda merakla beklenen 2017 müzik programından Justice, Nicolas Jaar, Moderat, Eric Prydz, De La Soul, Nosaj Thing + Daito Manabe, Nina Kraviz ve The Black Madonna gibi önemli isimleri duyuran Sónar, bugün açıkladığı yeni isimlerle Barselona şehrini 15-17 Haziran tarihleri arasında kutsal topraklara dönüştürecek. Müziğin yanı sıra, dijital sanat, görsel işitsel şovlar, atölyeler, oturumlar ve gelecekten haber veren inovasyonların yer aldığı Sónar+D programı ile de festival, her açıdan deneyim ortamı oluşturmayı başarıyor.

Konumuza geri dönüp Sónar 2017’nin sanatçı programına bugün eklenen isimlere bakarsak, listede; Anderson .Paak & The Free Nationals, Arca (live) & Jesse Kanda (av), Benji B, Carl Craigs’s Versus Synthesizer Ensemble, Daphni & Hunee, DJ Shadow, Evian Christ, HVOB, Jon Hopkins (dj), Little Dragon, Marcel Dettmann & Dr Rubinstein, Seth Troxler & Tiga ve Soulwax gibi gözlerimizi kamaştıran sanatçıları görmeniz mümkün. Festival programının tamamını incelemek isteyenleri ve ne kadarmış biletler diye merak edenleri şuraya alalım.

Her yıl yeni bir tema belirleyen Sonar’ın bu yılki program duyuru videosunu izlemek isteyenler de aşağıya gelsin.

Not: Biliyorsunuz 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Sónar Istanbul, Türkiye’de ilk kez Zorlu PSM’de düzenlenecek.