A

vrupa’nın sanat ve müzik ile kaynayan sayılı şehirlerinden biri olan Barselona, 1 ay içinde iyi büyük festivale birden eşlik edecek. Bunlardan ilki; geçtiğimiz günlerde Radiohead’li, LCD Soundsystem’li, PJ Harvey’li efsanevi line-up’ını duyuran , ikincisi; elektronik müzik sahnesinin 360 derece deneyim odaklı buluşması Sonar.

Bu iki festival özellikle son yıllarda ülkemizdeki müzikseverler tarafından da yakından takip ediliyor. Hal böyle olunca Primavera’nın ardından kazanı kaynamaya başlayan Sonar’dan çıkan kokulardan biraz bahsetmek istedik. Sadece müziği değil yaratıcılık ve teknolojiyi de festival etiketleri arasında taşıyan Sonar, geçtiğimiz kasım ayında ilk isimleri aşağıdaki video ile duyurmuştu.

18-19-20 Şubat’ta Reykjavík ve 26-27 Şubat’ta Stockholm ayaklarını gerçekleştirecek olan Sonar, bugün yapılan yeni eklemerin ardından programda yer alacak bir çok sanatçıyı bizlere duyurdu. Performans sergileyecek isimlerin tam listesine şuradan ulaşabilirsiniz. Fakat biz yine de aklımızı yerinden çıkaran sanatçıları aşağıya not edelim istedik.

David August, Kode9, Howling, James Blake, Richie Hawtin, Four Tet, Ben UFO, John Talabot, Rodhad, Boyz Noise, Ben Klock, Mura Masa, New Order, Kölsch, Flume, Jackmaster ve daha nicesi festivalde performans sergilecek.

Sonar 2016 için hazırlanmış playlist aşağıda, daha fazla bilgi ise burada.