A

ğustos ayında Diynamic Music‘in 10. yıllına özel derleme bir albüm yayınlayacağını duyuran Solomun ve saz arkadaşlarından beklenen hareket geldi. Diynamic Music çatısı altındaki 13 farklı prodüktörün şarkısının yer aldığı albüm, dijital platformlarda ve raflarda yerini aldı.

2006 yılında Almanya elektronik müzik sahnesinin kutsal toprakları Hamburg’da Solomun ve Adriano Trolio ikilisinin kurduğu Diynamic Music, geride kalan sürede hızlı bir yükselişle prestijli plak şirketleri arasında yerini aldı. 10. yaşını kutlayan Diynamic Music, geçtiğimiz ay Solomun, Adriatique, Kollektiv Turmstrasse, H.O.S.H., Stimming, Karmon, NTFO, Thyladomid, Ost & Kjex, Magdalena, Johannes Brecht, Undercatt ve Lehar‘dan birer şarkının yer aldığı özel bir derleme albüm yayınlayacağını duyurmuştu. 2 CD’den ve limitli sayıdaki üç farklı renkteki plaktan oluşan albüme aynı zamanda tüm dijital platformlardan da erişmek mümkün.

10yearsdiynamic_mockup_lp

Bu yıl 6 Ağustos’ta ikinci kez İstanbul’a festival çıkartması yapmayı planlayan Diynamic ailesi yaşanan olayların ardından etkinliği erteleme kararı almıştı. Bu yüzden aşağıda paylaştığımız Beatport, iTunes, Amazon ve Google Play üzerinden satın alabileceğiniz 10 Years Diynamic derleme albümü özlemimizi gideriyoruz.

Son olarak Diynamic ekibinden Adriatique’nin 30 Eylül’de indigo’yu açacağını da not düşmek de fayda var.