M

n son 1995’te “Pygmalion” ile karşımıza çıkan shoegaze grubu Slowdive, yeni albümlerinin şu sıralar kaydedildiğini Stereogum’a açıkladı.

 

1989 çıkışlı İngiliz shoegaze grubu Slowdive, 21 senelik uzun bir aradan sonra yeni bir albüm ile karşımıza çıkacağını açıkladı. Şu ana kadar sadece 3 albüm çıkaran grup, 95 çıkışlı “Pygmalion”un ardından 2014’e kadar sahne almamış, o sene Londra’da sayılı konser vermiş ve Primavera‘da sahne almıştı. Bundan daha da öte, geçtiğimiz yıl Chill-Out Festivali‘ne konuk olmuştu.

Stereogum’a konuşan solist Rachel Goswell “Geçen sene stüdyoda oldukça uzun süre kayıt almıştık. Bu sıralar ise bizimkiler bateri ve bas kayıtları alıyorlar. Umuyorum ki kayıtlar Temmuz’un sonuna doğru bitecek.” dedi.

Rachel Goswell, ayrıca grup üyelerinin adanın farklı köşelerinde yaşıyor olmasının ve hepsinin çocuk sahibi olmasının kayıt süreçlerini zorlaştırdığını da belirtti.

Yazın sonuna doğru çıkacak albümü heyecanla bekliyoruz.

Ekstra Not: Rachel Goswell’in Mogwai ve Editors’dan oluşan süper grubu “Minor Victories”in de 3 Haziran’da bir albüm yayınlayacağını da hatırlatmak isteriz.