Yazın gelişini referans aldığımız Babylon Soundgarden 2014‘te Pet Shop Boys ile headliner’lığı paylaşan Sky Ferreira, Rave Mag’in inceleme bölümüne konuk oluyor!

1992 yılında Venice Beach’de doğan ve Brezilya’dan gen çalan Sky Ferreira, çocukluğunu Michael Jackson‘nın 30 yıl boyunca stylist’liğini yapan annannesinin yanında, Jackson ile tatillere gidip performanslarını dinleyerek geçirmiş. 13 yaşına gelene kadar nasıl bir dünya starı ile vakit geçirdiğinin farkına varamayan Ferreira, şarkı söyleme konusundaki isteğini Jackson’nın onu bu konuda cesaretlendirmesi ile gökyüzüne ulaştırıp opera dersleri almaya başlamış. Bir yıl sonra MySpace sayfasından kendi şarkılarının demo versiyonlarını paylaşmaya başlayan Sky Ferreira, 15. yaş gününden hemen önce İsveçli prodüktör ikilisi Bloodshy & Avant‘e mektup yazarak iletişime geçer. Sözleşme teklifini cebine koyan Ferreira 17’sine geldiğinde bu sefer Parlaphone ile ilk stüdyo albümü için anlaşmaya varır ve ilk şarkıları ‘One‘ ve ‘17‘ ile UK Singles Chart‘ına girmeyi başarır. 2010 çıkışlı ‘Obsession‘ şarkısını ‘lead single’ olarak etiketleyip ilk albümünün 11 Ocak 2011’de yayımlanacağı duyuran Ferreira’nın planları hesapladığı gitmez ve ‘Obbession’da ‘Now That’s What I Call Music! 35‘ isimli bir compilation albümüne yar olur. Geçen süre boyunca Calvin Klein‘nın ‘CK One‘ isimli ürününün reklam filminde rol alan Ferreira, ardından Adidas Originals’ın reklam kampanyasında Snoop Dogg ve Big Sean ile birlikte görülür.

2013 yılına geldiğimizde halen ilk stüdyo albümü yayımlanmamış olan Sky Ferreira, geride sonradan adını ‘I’m Not Allright‘ olarak değiştirdiği ‘Red Lips‘ şarkısına çekilen video klibi ve ‘Ghost’ isimli öne çıkan çalışmalar bırakır. Geçtiğimiz yılın hemen başında ‘Everything is Embarrassing‘ şarkısı ile bu sefer amacına ulaşacağının sinyalini veren Sky, 29 Ekim’de Capitol Records etiketi ile ilk stüdyo albümüne kavuşmuş olur. ‘You’re Not The One‘ lead single’ı ve çok konuşulan cover art çalışmasını ile ismini duyurmayı başaran Ferreira, ortalama çizgisinde dolaşan ilk albümü ile hedeflediğinden 4 yıl sonra amacına ulaşmış oldu. Indie-rock ve synthpop çerçevesine sahip ‘Night Time, My Time‘ isimli albümü ilk kez geniş çapta turlamaya başlayan Sky Ferreira, 24 Mayıs Cumartesi günü Babylon Soundgarden 2014‘ün ana sahnesinde İstanbul’daki müzikseverler ile buluşacak!