Ülkemiz sınılarında tatminlik duygusunu üst seviyede yaşadığımız etkinliklerin sayısı oldukça sınırlı. Bunun oluşmasındaki en önemli neden ise organizatör, sponsor ve katılımcı arasındaki kopuk iletişim. Organizatör, katılımcının talebini ölçmekte sürekli popülariteden yana hakkını kullanıp risk almak istemezken sponsor ulaşacağı kitleyi tam anlamıyla tahmin edemediği için etkinlik içindeki konumunu seçmekte zorlanmaktadır. Tüm bunlar da başarılı bir etkinlik yaratmayı zorlaştırmaktadır.

Büyük ya da küçük çaplı etkinliklerde oluşan kısır döngüyü kırmak isteyen Event You Make, “Kendi eğlenceni kendi yarat… İste, destekle ve eğlen!” mottosuyla 2013 yılında sıradanlıktan çok uzakta bir dijital etkinlik platformun adımlarını attı. Event You Make, alışılagelmiş etkinlik sistemini değiştirerek üyelere, diledikleri etkinliği isteme ve destekleme; organizatöre, düzenleyeceği etkinlik öncesi fon sağlama ve sponsora da somut rakamlarla oluşan demografik yapıyı etkinlik öncesinde görme ve değerlendirme imkanlarını sunuyor. Böylece etkinliğin oluşturmadaki önemli dinamikleri kendi içerisinde toplayan Event You Make, tatminlik seviyesi yüksek bir etkinlik için önemli bir adım atmış oluyor.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak ve sistemin nasıl çalıştığını canlı deneyimlemek için www.eventyoumake.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.