G

eçtiğimiz mayıs ayında yaptığı sürpriz bir açıklama ile Sigur Rós, Reykjavik’te “Norður Og Niður” adını verdiği dört günlük bir sanat festivali düzenleyeceğini müjdelemişti. Grup, şimdi de 27-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programına yeni isimler eklendiğini duyurdu.

Müzik sahnesinde gizemli hareketlerin sükse yaptığı bir dönemin içindeyiz. Geride bıraktığımız mayıs ayında “Norður Og Niður” (Her şey cehenneme gidiyor) ismini taşıyan bir video yayımlayan Sigur Rós, 27-30 Aralık tarihleri arasında İzlanda’nın başkenti Reykjavik‘te dört günlük müzik, dans performansları ve sanat enstalasyonlarının yer alacağı bir festival organize edeceğini müjdelemişti.

İzlanda’nın ikonik performans mekanı Harpa‘da düzenlecek festivalde, Sigur Rós‘un da beş yıl aradan sonra 4 adet konseri gerçekleşecek. Festival programında Sigur Rós‘un yanı sıra geçtiğimiz günlerde Mogwai, Kevin Shields, Jarvis Cocker, Peaches, Stars of The Lid, Dan Deacon, Alexis Taylor (Hot Chip), Blanck Mass, Julianna Barwick, Johan Johannsson, Amiina, JFDR gibi isimlerin de yer alacağı açıklandı.