Geçtiğimiz yıl yayınlanan 6. stüdyo albümü ‘1000 Forms of Fear‘ ile yılın en iyileri arasında yer alan Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı Sia, yeni single ‘Alive‘ ile karşımızda! Zane Lowe‘ın Beast 1‘daki programına konuk olan Sia, yeni albümü ‘This Is Acting‘in ilk single’ını paylaşmanın yanı sıra şarkının ilginç hikayesinden de bahsetti.

Sia, ilk olarak şarkının yazılım aşamasında aklında Adele‘ın olduğunu, aslında ‘Alive‘ı onun seslendirmesini düşünerek yazdığını açıklamış. Fakat Avustralyalı şarkıcı, ‘Alive’ı yazdıktan sonra şarkıyı Rihanna‘ya vermiş. Ardından büyük bir pişmanlık yaşamış çünkü şarkıya fazlasıyla bağlandığını fark etmiş. Tüm bu olanların üstüne de Rihanna, şarkıyı Sia’ya geri vermiş. Şimdi de ‘Alive’ Sia’nın yeni albümden ilk single olarak bizlere servis edildi.

Şu sıralar FKA twigs ile beraber söz yazdığını da duyuran Sia, normalde böyle bir prosesi hiç sevmediğini çünkü bir sanatçıyla çalışmanın kendisi açısından süreci hem zorlaştırdığını hem de uzattığını belirtmiş. Fakat FKA twigs’i oldukça ilginç bulduğunu ve onunla çalışmak istediğini belirtmiş. Yeni albüm tarihi henüz belli olmasa da Sia’nın uzun bir aradan sonra gelen single’ı ile tanışmak isteyenleri aşağıya alalım.