Sia‘nın son yolculuğunda yanına 12 yaşındaki dansçı Maddie Ziegler’i alması hem müzikal hem de görsel olarak son bir yıldır bizleri büyülemeye devam ediyor. Binlerce eleştiri, kötüleme ve aşağılayıcı tepkiler alsa da Sia pek bu yoldan sapacak gibi görünmüyor.

Geçtiğimiz günlerde ‘Elastic Heart’ şarkısının klibini yayınladı. Klipte yine Maddie Ziegler başrolde ve ona yakışıklı Shia LaBeouf eşlik ediyor. Hepimizin bildiği gibi, klip sonrası SNL canlı performansı bir gelenek. Sia yine Maddie’yi yanına almış bir de Sigur Ros’un ‘Fjögur píanó’ klibinden tanıdığımız Denna Thomsen var. Sahnede onlar var ama dans ile ilgili söyleyecek çok fazla bir şey yok. Harika!

Sia’nın canlı performansını değerlendirecek olursak, sesini çatlata çatlata, içten bir şekilde şarkıyı söylemesi gerçekten şarkıyı bin kat daha etkili hale getiriyor. Bunun bile tek başına saygı duyulabilecek bir şey olduğuna inanırken, sahne şovu ekleniyor. Daha önce bize hep arkasını dönen Sia, bu sefer gözlerine düşen bir maske ile yan durmayı tercih etmiş. Belki yakında yüzünü de döner.