V

okalde Ambrosia Parsley’in bulunduğu, Duke McVinnie’nin gitaristliğini yaptığı ve  Danny McGough’un klavyesiyle eşlik ettiği 1997 yılında kurulmuş olan grup, ”Shivaree” ismini, Mississippi Gölü civarlarında yeni evli çiftler için yapılan alaycı gürültülü ve kaba serenatlardan alıyor.

İkinci albüm sonrası ayrılık krizi geçiren grup,  şimdiye kadar toplamda dört albüm ve sekiz single yayımlamış. Bu süreçte bir çok farklı müzisyen ile çalışmış ve oldukça başarılı performanslar sergilemiştir.

Shivaree Mevsimi

Grup,  Shivaree ismini boşuna seçmiş  olmamalı ki  yaptıkları müzik ben diyim yeni evlilere göre siz diyin sevgili olmak yeterli fakat kesinlikle işkenceden haz etmiyorsanız  pek yalnızken çekilir türden değil.  Ambrosia’nın seksi ve masum ses tonununu öne çıkartıp, yaptıklarını hissederek söylediği şarkılar arasından en çok rağbet görenlerinden biri ”Goodnight Moon” adlı parça, ‘Dawson’s Creek’ adlı gençlik dizisinde üç sezon boyunca duyulduktan sonra altın çağını Quentin Tarantino’nun yönettiği ”Kill Bill: Volume 2” filminin soundtrack’ı olarak seçilmesiyle yaşadı.

Grubun özellikle ”Bossa Nova”,”Snake Eyes” ,”I Close My Eyes”, orjinalini Robert Sylvester Kelly’nin söylediği ”Half On A Baby”  isimli parçaları durgun bir ortamdaki su sesi tadında canlı,  gizemli ve dolayısıyla keşfedilesi parçalarından birkaçı. En taze eserleri ise ”Little Black Mess”. ‘Weeds‘ isimli dizinin ”Only Judy Can Judge”  bölümünde kulaklara aşılanıyor. Grup, son albümleri Tainted Love’un (2007) turnesinin bitiminde dağılma kararı almasının ardından Ambrosia Parsley sesini 2011 baharında piyasaya sürdüğü solo albümüyle tek başına duyurmaya devam etmekte.

Shivaree – I Closs My Eyes