Fotoğraflar: Elsa Bleda

Ç

ok değil kısa bir süre önce Red Bull Music Academy‘nin bu yıl Montreal’de çıkacağı seslerarası yolculuktan sizlere bahsetmiştik. Başlangıç noktamız RBMA olsa da konumuz bu sefer fotoğrafçı ve sanat yönetmeni Elsa Bleda oldu.

Uzun bir süredir Güney Afrika’da yaşayan Elsa Bleda, özellikle son dönemde çektiği sinematik ve distopya temalı fotoğraflar ile The Drum gibi bir çok önemli mecranın dikkatini çekmiş durumda. Şehrin arka sokaklarına sızmada oldukça başarılı olan Red Bull Music Academy, gecenin sessizliğinde müzik dinleyenlerin için ışık oyunu olan şehrin kimsesiz aydınlatmalarını kendi fotoğraf dili ile yansıtan Elsa Bleda‘ın çalışmalarını bir sergide topladı. RBMA’nın Varşova, Sydney, Johannesburg gibi şehirlerde düzenlediği ve 4 gün boyunca şehrin farklı noktalarına yayılan bir çok sanatçının performans sergilediği Weekender projesinin bir parçası olarak Elsa Bleda, yarın Kalashnikovv Gallery‘de ilk sergisini açacak.

Evet bu haberi okuyanların Johannesburg‘da bir sergiye katılma ihtimali çok düşük fakat sergide yer alacak bir kaç fotoğrafa aşağıdan, Elsa Bleda’nın diğer çalışmalarına ise buradan göz atabilirsiniz. Yakın takipte olmakta fayda var!

Elsa_Bleda-4

Elsa_Bleda-3

Elsa_Bleda-1

Elsa_Bleda-1