U

zun süredir yurt dışında pek çok örneğini iştahımız kabararak takip ettiğimiz sokak kültürü festivalleri, nihayet şehrimize ayak basıyor. HYPECON, geçmişten bugüne, bugünden geleceğe, sokak kültürüne dair her şeyi 11- 12-13 Mayıs’ta Sultanahmet semtinde yer alan Abud Efendi Konağı‘na taşıyacak.

Şehrin ilk sokak kültürü festivali olarak 11- 12-13 Mayıs’ta ajandamıza yerleşen HYPECON, sokak modası, sneaker kültürü, basketbol, kaykay, dövme, graffiti ve müziği bir araya getiriyor. İstanbul’un yerinde duramayan gençleri, Sultanahmet semtinde yer alan Abud Efendi Konağı‘nda gerçekleşecek festival ile üç gün boyunca Türkiye ve dünyanın dört bir yanından katılacak sokak modasının odağındaki markaları, sneaker koleksiyonerlerini ve performans sanatçılarını ağırlayacak.

Sokak modasının ikon parçalarına açık arttırma veya değiş-tokuş ile sahip olma şansı, canlı grafitti performansları, 3e3 basketbol turnuvaları, mini-ramp kaykay turnuvası, sokak kültürü temsilcileriyle oturumlar, dövme seansları ve üç güne yayılan müzik performansları HYPECON‘un temel taşları olacak. Etkinliğe dair detayları merak edenleri buraya, “beni direk bilet” linkine yönlendir diyenleri ise şuraya alalım.