Bu adam için “Record Makers bünyesindeki en kaçık insan’’ desek pek abartı yapmış olmayız herhalde. Takipçilerinin gözünde hala ‘’Sexuality’’ ve ‘’My God is Blue’’ albümleriyle ‘’Seks Tanrısı’’ olarak yer etmiş olsa da, zaman zaman yaptığı bu çizgisinin dışındaki çalışmalara da bir yenisini daha eklemiş görünüyor.

L’Aventura” albümünün yayınlanacağı tarih 14 Temmuz 2014 olarak açıklandı. Record Makers çıkışlı olacak albümün de öne çıkarılan şarkısı ‘’L’adulte’’ oldu. Sebastien Tellier’ de yeni albümüyle ilgili olarak ‘’Ben çocukluğumu yeniden yazmak istedim bu albümde. Bu yüzden Brezilya’yı seçtim. Burada macera var.İhtişam, sevinç ve sonsuz çocuk ruhlu bir yer.’’ şeklinde açıklama yapmış.

Prodüksiyonu Sebastien Tellier’in kendisine ait olmakla beraber işin içerisinde Jean-Michel Jarre,  Philippe Zdar ve Brezilyalı aranjör Arthur Verocai gibi kişiler de yer aldı. Prodüksiyonu kendisi üstlenince, işin kayıt kısmı da epey hareketli geçiyor. Öyle ki, 2013 yılı boyunca Paris ve Rio De Jenerio arasında epey bir gidip gelmiş. Brezilya’nın renkli taraflarına, Fransa’dan romantizm serpiştirildiği bu eğlenceli çalışma, Sebastien Tellier dinleyicilerini pek de hayal kırıklığına uğratacağa benzemiyor (Eurovision 2008’deki sıralamasını unutun!)

Brezilya’nın renkli dünyasını Fransız dokunuşlarıyla hissetmek için ‘’L’Aventura ‘’ albümünü beklerken, klibi yayınlanan ‘’L’adulte’’ bizi bu konuda 14 Temmuz’a kadar tatmin edebilir…