Y

oung Turks’ün yeni prensi Sampha, anskiyetisini notalara döktüğü ilk stüdyo albümü “Process”i yayınladı. Ayrıca Mart’ta çıkacak Kahlil Joseph imzalı kısa filminin fragmanını da bizlerle paylaştı.

The xx’in “Basic Space”ine yaptığı remix ile kulak aşinalığı kazandığımız Sampha, Young Turks bayrağı altında ilk uzunçaları “Process”i dün yayınladı. Müzisyen ve prodüktör olan Sampha Sisay, son yıllarda Kanye West, Frank Ocean, SBTRKT gibi isimlerin çalışmalarında yer alarak ismini yavaşça duyurmaya başlamış fakat hiç solo albüm yayınlamamıştı. Dün çıkan “Process” ise Sampha’yı yılın en iyi sanatçılarından biri haline getirecek bir çalışma.

Hayatı boyunca anksiyete ve depresyonla mücadele eden Sampha, debut albümünde bu zorlu mücadelesini mütevazi ve yumuşak parçalarla dinleyene sunuyor. Sierra Leone kökenli sanatçının Londra sound’uyla olan ilişkisinden çıkan albümü XL Recordings/Young Turks’ün yeni gözdesi oldu. Elektronik, R&B ve pop’un enerjisiyle örülü albüm “Blood On Me”, “(No One Knows Me) Like The Piano” ve “Timmy’s Song” ile 2017’nin ses getiren albümlerinden biri olacağı aşikar. Bi’ kuple dinlemek isteyenler aşağıya buyursun.

Sampha ayrıca Mart’ta çıkacak kısa filminin trailer’ını da yayınladı. Londra ve Sierra Leone’da geçen klip sanatçının hayatına dair ipuçları veriyor. Merak edenleri aşağıya alalım.