A

rtık yüzümüzü sonbahara döndük. Haklısınız hava bu kadar sıcakken güzün hayalini kuramıyoruz. Fakat bugün yeni sezon programından ilk güzellikleri açıklayan Salon, bize serin ve rüzgarlı sonbahar günlerinin hayalini kurdurdu. İstanbul’un ev sıcaklığındaki konser mekanı Salon, 22 Eylül’de kapılarını açacak.

İstanbul’daki “Bu grubu benden başka en fazla 100 kişi dinliyordur.” diyenlerin konser mekanı olan Salon, yeni sezon programından ilk isimleri açıkladı. 22 Eylül Cuma akşamı Salon, Alman synthpop prodüktörü Marius Lauber’in solo projesi Roosevelt ile kapılarını açacak. Açıldığı günden beri küçük bir kitle sandığımız bizleri aslında ne kadar kocaman olduğumuzu hatırlatan Salon, yeni sezonunda; neo-klasik müziğin yükselen isimlerinden Zoe Keating, İskandinav topraklarından çıkan başarılı trip-hop projesi Flunk, cazı topraklarımıza özgü ezgilerle birleştiren Minor Empire, İngiliz caz piyanisti Anthony Strong, şaman geleneğinden ödünç aldıkları ritmik ve melodik altyapıları, caz harmonileri ve güncel klasik müzikle harmonize eden, eklektik tarzıyla müzikseverlerin aklında yer eden Mammal Hands, atmosferik tech-house’dan shoegaze ve downtempoya uzanan parçalarıyla İngiliz DJ ve prodüktör Nathan Fake, daha önce Greg Haines ile beraber Salon’u ziyaret eden, müzikte İngiliz minamalizmini en iyi yansıtan isimlerden, şarkıcı ve söz yazarı Douglas Dare, parçalarındaki kusursuz melodi ve ritim altyapısıyla 70’lere göz kırpan, kendi tabirleriyle “tropical garage” grubu Papooz, müzikte 80’lerden kopamayanlar için bugünün kuşkusuz en iyi solo projelerinden, A.B.D.’li Seth Haley’nin synthwave projesi Com Truise, yeni nesil müzik prodüktörleri arasında ismini altın harflerle yazdıran, trip-hop’tan R&B ve hatta dub’a gönderme yapan parçalarıyla Mathew Barnes’ın projesi Forest Swords’un da olduğu birçok ismi sahnesinde ağırlayacak.

salon-duyuru-line-up-2017-2018-fb

Pastırma yazını giriş yapıp kışın kapımıza dayandığı kasım ve aralık aylarında ise Salon sahnesinde Makaya McCravenÓlöf Arnalds, Julie Byrne, The Kamaal Williams Ensemble, Hidden Orchestra, Siv Jakobsen, Moses Boyd Exodus, Liars, Anna RF, 65daysofstatic gibi birbirinden özel müzisyen ve grupları dinleme şansı yakalayacağız. Salon geleneği olan Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ise Danimarkalı müzisyen Brian Batz’ın dream-pop projesi Sleep Party People, İsrailli indie pop grubu Lola Marsh ile indie rock ve synth pop’’un İngiliz temsilcileri Wild Beasts’i dinleme şansı yakalacağız.

Ajandasını eline alıp konser tarihlerini işaretlemeye başlayanlara duyrulur. Salon’un yeni sezon programının biletleri 11 Ağustos Cuma günü saat 10.30’da satışa çıkacak. Kısa bir süre avantajlı fiyatlarla satışa çıkacak olan biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Lale Kart sahipleri için indirimli ön satış dönemi ise 10 Ağustos Perşembe günü başlayacak.