S

ezonun başında Local Natives, Jaakko Eino Kalevi, Battles gibi grupların geleceğini duyduğumuzda zevkten dört köşe olmuştuk ama Salon bununla yetinmedi ve bizi daha fazla mutlu etmek için programına eklediği yeni isimleri açıkladı

İstanbul müzik sahnesinin ev sıcaklığındaki konser mekanı Salon, sezon programına yeni isimler ekledi. The Veils, Local Natives, Avishai Cohen gibi isimleri bizlerle buluşturacak olan mekan, ileriki aylarda konuk edeceği yeni isimleri de açıkladı. Sahip olduğu alternatif ruhu koruyan Salon, kaliteli müziği ayağımıza getirmeye devam ediyor.

Salon programında yeni açıklanan isimler şöyle:

Eskiz, Cosmic Wings, Heavy Skies – 11 Kasım
Khruangbin – 12 Kasım

Soul ve slow motion funk tınıları ile deneyler gerçekleştiren Teksaslı indie-pop grubu Khruangbin, Salon’ın yeni açıkladığı isimler listesini parlatan gruplardan biri. Dream melodilerde süzülmek isteyenler için kaçırılmamasını gereken bir konser.

No Land – 17 Kasım

Aitlik hissinin yok edildiği proje No Land, Salon’daki konuklarına ilk albümleri Aramızda’yı tanıtmak için sahne alacak. Birçok enstrümanı beraber kullanan No Land, harmonisiyle insanı rahatlatacak bir konser vaadediyor.

In Hoodies – 23 Kasım
Emiliana Torrini and The COLORIST – 2-3 Aralık

İzlanda’nın hayatımıza kattığı en güzel seslerden biri olan Emiliana Torrini, orkestrası The COLORIST ile Salon’da sahne alacak. Uzun süren sessizliğinin ardından 2013’te yayınladığı “Speed Of Dark” adlı parçası ile sahnelere geri dönen Torrini, narin ama umut dolu bir repertuar’a sahip.

El Perro del Mar, Sin Fang – 10 Aralık
Moddi – 18, 19 Ocak

Hepimizin imrendiği Norveç hayatının folk-pop tınıları ile oynayan Moddi, özlemimizi biraz dindirmek için Salon’a konuk oluyor. Norveç Grammy ödüllerinde 2 adaylığı bulunan ve Angus & Julia Stone ile Avrupa’yı turneleyen Moddi’nin konseri kaçırılmamalı.

Cass McCombs Band – 10 Şubat

Daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir.