İ

stanbul’un ev sıcaklığındaki performans mekanı Salon İKSV, 12 Şubat Cuma akşamı Londralı grime, dubstep, synth pop ikilisi Darkstar‘ı konuk etmeye hazırlanıyor.

2007 yılında Londra’da kurulan Darkstar, Kode9, Zomby gibi isimlerle yaptığı ortak çalışmaların ardından “Aidy’s Girl is a Computer” şarkısı ile The Guardian ve Pitchfork‘ın en iyiler listesine girdi. Yavaş yavaş elektronik müzik sahnesindeki varlığını hissettirmeye başlayan ikili, ilk albümü “North”un ardından FACT Mag ve BBC gibi mecralardaki olumlu eleştiriler ile kendini kabul ettirmeyi başardı.

Karakteristik ve yenilikçi prodüksiyon duruşu ile dikkat çeken Darkstar, sadece İngiltere’nin değil tüm müzik sahnesinin en prestijli plak şirketlerinden biri olan Warp ile anlaştı. Warp etiketiyle yayınlanan ikinci albüm “News from Nowhere“, Şubat 2013’te Rough Trade’den ayın albümü etiketini aldı. Geçtiğimiz üçüncü ve son albümü “Foam Island“ı yayınlayan ikili, türler arasında kusursuz geçişleri ve kompozisyon üzerine kurulan ses düzenlemeleri ile Salon İKSV’nin konuğu olacak.

Etkinlik | Biletix

Ólafur Arnalds & Nils Frahm • ‘Four (Darkstar Remix)’:

Darkstar – Pin Secure (Live Session):