Size bi hikaye anlatacağım bu güpgüzel yazımda; isyanı, aşkı, özgürlüğü, seksi, yalanları, entrikaları, iftiraları, özlemleri bulamayacaksınız. Sadece ben varım tüm hikayede. Biraz da müzik.

Hikayemiz 1990 yılının Ocak ayında başlıyor, 10 Ocak falan sanırım. 5 yaşının verdiği tüm mallığımla sokaktayım. Bir şey görüyorum, daha önce de gördüğüm bir şey aslında ama bu sefer fazla ilgimi çekiyor. 5 yaşındayım, hayat oldukça basit ve ben etkileniyorum. Uzun yıllar etkisinde kalıyorum o küçük kızın. Büyüyorum, büyüdükçe gelişiyor her şey. 5. kattan kalp şeklinde silgi atıyor, hayatımın en yoğun duygusunu yaşıyorum.

Sonra değişiyor, yüzü, vücudu, boyu, ten rengi. Bazen esmer kısa boylu oluyor, bazen uzun boylu çekici. Bazen sarışın minik bir şey olurken, bazen beyaz tenli siyah saçlı oluyor. Ben aynı duruyorum, onu objeleştirmemeyi öğreniyorum. Hissi farkedip, değişikliklere adapte olmaya çalışıyorum. Büyüyorum, şarkı dinliyorum, alkol tüketiyor, biraz daha büyüyorum. Beynimin aldığı hasar, materyalizmden uzaklaştırıyor beni.

2010 yılında kopuyorum tamamen. Tek istediğim şey “o” oluyor. Artık daha net görebiliyorum onu. Bazen dibimde oluyo, bazen içinde oluyorum. Bir anda kayboluyo sonra sesi kalıyo arkada, bazen şarkı söylüyo, bazen “bokkafa” diyo. Bi gün tekrar geliyo, tekrar kayboluyo. Tekrar tekrar görüyorum farklı şekillerde. Bazen bambaşka bir şekilde karşıma çıkıyor, ağzımdan öpüyor ve “puf” gene uçuyor. En nihayetinde elimde 1 kulaklık, bir kaç şarkı, biraz bira ve her geçen gün hücreleri ölen bir kafa kalıyor.

Vazgeçiyorum ondan, kendimi seçiyorum. Sonra farkediyorum ki; “o” diye ayrıştırdığım şey, benim. Benden bir parça.

Dans ediyorum, kalabalık ve yoğun alkol dolaşıyor vücudumda, son kez karşıma çıkıyo gene farklı bir şekilde, öpüyo, dans ediyo, gene öpüyo, gidiyo. dans ediyorum, müzik çalıyo ve diyor ki Nicolas Jaar;
The time for me and you

Nicolas Jaar, 10 Ocak 1990 yılında New York’ta doğmuş, hayatının 6 senesini babasının ülkesi Şili’de geçirdikten sonra tekrar New York’a dönmüştür. 1 studyo albümü 8 EP’si olan Nicolas Jaar, genç yaşına rağmen şimdiden oldukça önemli bir dj.

2010 yılında çıkardığı EP Time For Us ise, üstteki hikayeden de anlayabileceğiniz gibi derin ve özel bir parça olarak kulaklarınızda.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/38290076″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]