B

u sene Jadran Zlodre anısına 21 – 23 Temmuz arasında gerçekleştirilecek olan ve Avrupa’nın en önemli Blues festivallerinden biri olan Split Blues Festivali’nin konukları arasında Sahte Rakı da var!

Blues’un sadece Güney Amerika’ya ait olduğu dönemleri geride bıraktık. Köleciliğin hikayesini anlatan köklü müzik türü, yıllardır dünyanın bir çok noktasındaki müzikseveri derinden sarsmaya devam ediyor. Split Blues Festivali ise türün Avrupa’daki en önemli sahnelerinden biri olma ünvanını gururla taşıyor.

Hırvatistan’ın Split şehrinde gerçekleşen ve bu sene 21 Temmuz – 23 Temmuz arasında düzenlenecek olan 3. Split Blues Festivali line-up’ında Türkiye’nin en önemli blues gruplarından Sahte Rakı da yer alıyor. İlk günün kapanışını üstlenen Sahte Rakı, bu ay yayınlanan ilk EP’leri Mostar Kayıtları’nı Hırvat blues severlerle paylaşacak.

Sahte Rakı’nın ‘Mostar Kayıtları’nı dinlemek isteyenleri aşağıya davet ediyoruz. Festival hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler ise buraya tıklayabilir.