H

eyecanla beklediğimiz konserlerin oluşumunda yatan emeği anlatan yeni dizi “Roadies”, bu yaz başlıyor.

Şehrimize gelen festivaller ve büyük isimler, müzik severler için yılın en güzel etkinlikleridir. Bütün bir sene 1.5 saatlik bir gösteri için heyecanla bekler, konserden sonra bir yıl boyunca da o efsanevi geceyi konuşabiliriz. Sevdiğimiz müzisyeni karşımızda görmek, canlı performanslarını dinlemek hayatımızın en güzel anlarından biri haline gelir, lakin o önemli gecenin arkasında yatan emektarlar hiçbir zaman hak ettiği övgüyü almaz.

Imogen Poots as Kelly Ann in Roadies (Pilot).- Photo: Katie Yu/SHOWTIME - Photo ID: Roadies_Pilot101_4171

Cameron Crowe ve JJ Abrams, bu emektarların hayatını anlatan ve verilen emeği mercek altına alan bir dizi ile bu sorunsala bir perspektif getiriyor. “Roadies”, Showtime altında bu yaz ekranlara çıkacak ve büyük bir rock grubunun arkasındaki teknik ekibe, bu ekibin aralarındaki dostluğa ve yapılan işlerdeki harcanan emeğe yoğunlaşacak. Heyecanla beklediğimiz Roadies’in ilk fragmanı yayınlandı. Fragman, Tom Petty’nin güzel sözüyle açılıyor.

I think the general public has no idea what roadies do. Bless ‘em all. I just play the songs. They make the show happen.

Roadies’in fragmanını izlemek isteyenleri aşağıya alalım.