B

u ayın başında 70. doğum gününü ondan iki gün sonra da birinci ölüm yıl dönümünü geride bıraktığımız David Bowie, farklı şekillerde onurlandırılmaya devam ediyor. Daha önce adına Studio Brussels ve MIRA Gözlemevi tarafından bir takım yıldızı adanan sanatçı, şimdi de beş asırlık bir tarihe sahip Royal Mail’in yayınlayacağı özel pul serisinde yer alacak.

David Bowie‘nin yaşadığı süre boyunca en önde taşıdığı bayrak, birçok sanatçıya ilham verdi. Onun geride bıraktıları her zaman dünyaya daha farklı bir açıdan bakmamıza yardımcı olacağı aşikar. Bu yüzdendir ki sanatçı farklı şekillerde onurlandırılmaya devam ediyor. Royal Mail‘in 14 Mart‘ta yayınlayacağı 10 adetlik özel pul serisinde David Bowie‘nin “Hunky Dory“, “Aladdin Sane“, “Heroes“, “Let’s Dance“, “Earthling” ve “Blackstar” albümlerinin yanı sıra The Ziggy Stardust Tour ve A Reality Tour‘dan görseller de yer alacak.

Royal Mail tarihi boyunca ilk kez bir pul serisini tek bir sanatçıya veya kültürel figüre adayacak. Daha önce The Beatles ve Pink Floyd‘u pul kataloğuna ekleyen Royal Mail‘in David Bowie özel serisi, Mart ayında Britanya topraklarındaki 7000 posta ofisinde yerini alacak.