H

avaların ısınmasıyla birlikte özellikle Avrupa’da açık hava festivallerin sezonu resmi olarak açıkmış oldu. Geçtiğimiz hafta sonu Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Glastonbury’i geride bıraktık. 28 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında ise bir diğeri Roskilde Festival, müzikseverlerle buluşacak. Foo Fighters, The xx, Arcade Fire, The Weeknd, Justice, Moderat gibi headliner’a sahip Roskilde Festival’ini 28 Haziran’da Türkiye saati ile 22.00’de başlayacak yayın ile Red Bull TV üzerinden canlı olarak takip edebileceğiz.

Festivallere katılmak kadar teknolojinin nimetlerinden faydalanıp favori grubunuzun büyük bir sahnede, binlerce dinleyiciye karşı vermiş olduğu konseri canlı takip etmek de fazlasıyla tatmin edici. Özellikle ülkemizde festival sayısı oldukça azalmışken bu durum çoğu müziksever için çok değerli. Bu noktada 6 günlük programında 9 farklı sahnede toplam 175 performansa ev sahipliği yapacak Roskilde, canlı takip etmeye değer bir festival.

Danimarka’nın Zealand Adası’nın batı kesiminde yer alan Roskilde şehrinde düzenlenen ve her yıl ortama 130 bin müzikseveri ağırlayan festivaldeki canlı performanslar, kamera arkası görüntüleri ve özel röportajlar 28 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında Red Bull TV’den canlı olarak yayınlanacak. Takip edeceğiniz sanatçıları ajandanıza eklemek istiyorsanız buradan yolunuzu bulabilirsiniz.