Loulou Records Interview - Rave Mag

 

 

Merhaba Jérôme! İlk olarak röportaj için çok teşekkürler. Şu an sorularımızı nereden cevaplıyorsun?

Merhaba, rica ederim! Şu anda Farroupila, Brezilya’dayım. Burdaki Temmuz turnemin 2.haftasonunu bekliyorum. 3 konserim daha olacak.

Yakında İstanbul’da da bir konser vereceksin. Daha önce şehrimize hiç geldin mi? Beklentilerin neler?

Evet, İstanbul’a tekrar geliyor olduğum için çok heyecanlıyım. Şubat ayında Follow Club’ta çalmıştım. Bu yılın en iyi partilerinden biriydi. Follow Club takımıyla tekrar görüşücez, ayın +’ünde Pazar günleri onların tekne turunda çalıyorum! Ama o haftasonu tek çalacağım yer orası değil, Cuma günü de Mood Alaçatı’da çalıyorum.

Yaptığın işleri bir sıraya koyman gerekse, ilk üçe neler girer? Müzik yapmak bu listede kaçıncı olur?

Aslında, çok yoğunum. Kendi şehrimde kültürel tanıtım şirketim var, LouLou Records’un işleriyle ilgileniyorum, bir yandan da djlik yapıyorum.

Bize  Jérôme Denis’in bir gününü anlatır mısın? Uyanıp tekrar uyuyana kadar neler yapıyorsun?

Sabah 8 gibi uyanıyorum. Doğru kendi şirketime gidip oradaki işleri hallediyorum. Genelde günün bir kısmını alıyor. Öğleden sonra müzikle ilgili işlerime yoğunlaşıyorum. Bütün işlerimi bitirdikten sonra da biraz spor yapıyorum.

Loulou Records - Rave Mag Interview

Bir partiye başlarken ne içersin?

Haha bu bir sır! LouLous Records’tan çıkacak pek çok parçayı kullanıyorum.Verebileceğim tüyolar bunlar.

Müziğe olan ilgin ilk nasıl başladı?

15 yıl önce Kolombo’yla tanışınca….hikayemiz hala devam ediyor. LouLou Records’ta beraberiz ve birlikte çalışmaktan çok keyif alıyoruz. Eski ve sıkı bir dostluğumuz var.

Neler&kimler disco fusion’nını etkiliyor, sana ilham veriyor?

Pek çok şeyden etkileniyorum, ilham alıyorum. Dişarı çıkmak, insanlarla buluşmak, tanışmak… ve bunlar olunca kendi müziğin ve tarzın oluşuyor

Facebook sayfanda ‘Sıkı çalışma, kararlılık, açık fikirlilik ve mükemmel teknik beceriler LouLou’da  müzik yapanların dans müziğinde devam eden başarıları için anahtar kelimeler… ‘ demişsin. Bu tanım da  başarıya giden yolda etkili mi?

Çalışmaların her zaman karşılık bulacağından kesinlikle eminim. Bir gün, mutlaka hedeflenen noktaya gelinir. Beklentiler gerçekleşir.

Kimleri takip ediyorsun, kimlerle takılıyorsun?

Elbette Kolombo! En iyi arkadasşım olduğu için birlikte harika zaman geçiriyoruz. Ayrıca Sharam Jey, Ante Perry ve Amine Edge’le takılmayı seviyorum.

Birlikte çalmak istediğin birileri var mı?

Tabii…  Andre Crom, Teenage Mutants, Vanilla Ace gibi isimlerle çalmak isterim.

Bütün zamanını stüdyoda ya da gece kulüplerinde müzük yaparak geçiren biri olarak evde rahatlamak için ne dinlemeyi tercih edersin? Ya da tamamen sessizliğimi dinlersin?

Herşeyi dinlerim ama eski disco-funk tercih ederim. Brüksel elektronik müzik prodüksiyonu ve dj’ler için doğum yeri gibi. Pek çok yetenekli kişi var.

Bunun sebebi nedir?

Ülkemizdeki elektronik müzik kültürü. 90’ların başlarında Belçika new beat ve acid’le elektronik müzikte bir patlama yarattı. Sonrasında pek çok kişi elektronik müzikle ilgilenmeye başladı.

Sahnede çalıyorken kalabalığın tepkisine her zaman bakıp dikkate alır mısın?

Evet, insanlara sürekli bakarım. Ne sevdiklerini bulmaya çalışırım.

Elektronik müzik dışında da sevdiğin sanatçılar var mı?

Var tabi!  Prince, Mj, James Brown ve daha pek çok isim… ! Daha önce de dediğim gibi, ben herşeyi dinlerim!

 

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/314821″ params=”color=0019ff&auto_play=true&show_artwork=true” width=” 100%” height=”450″ iframe=”true” /]

Loulou Records - Rave Mag Interview

Loulou Records Interview - Rave Mag