Kemal Sunal’ın Davaro filminde de geçen meşhur tekerlememsi şakalı sözden ufak bir cümleydi; “Salı sallanır”. IQ’ların çok düşük olduğu ilkokul döneminde bu şakayı yapan arkadaşlarıma anlam veremezdim ve hep “neden sallanıyor ki”, “çarşamba nasıl olur da çarşafa dolanır”, “perşembenin perişan olması ne mümkün” gibi şeyler düşünürdüm. Salı’nın sallanmasının böyle bir şey olacağı aklımın ucuna bile gelmezdi.

2005 yılında açılan ve Asmalımescit’in bu denli popüler bir yer olmasındaki önemli etkenlerden biri olan efsanevi Otto (Nam-ı diğer Küçük Otto), haftanın 6 gününde de oldukça kalabalık oluyordu. Fakat 2009 yılından itibaren Salı günleri ayrı bir konsept yapmaya başladılar. “Vesvese ile Salı Sallanır” adında düzenlenen gecelerde karşımıza çıkan Kaan Düzarat, hem kendi performansı hem de gecede konuk ettiği dj’lerle Küçük Otto’yu sallıyordu. Böyle bir efsaneymiş gibi bahsediyorum ama bizzat yaşamayanlara olayı betimlemek için böyle anlatıyorum. Nice yiğitler harap oldu, çok ter akıtıldı, alkol su gibi aktı gitti, çok dans edildi, çook…

Kaan Düzarat Rock’n Coke Party Arena’da sahaba kadar devam edecek eğlencenin içinde karşımıza çıkıyor. 18 yaşından beri bu işlerin içinde olan Kaan, 2003 yılından beri Dinamo Fm’de program yapıyor. Michael Jackson, Nirvana, Pink Floyd ve Barış Manço gibi birbirinden harika müzik insanlarının etkilendiği için ona kimsenin kızacağını sanmıyorum. Foc edits ve Falso adında 2 farklı müzik projesinin daha içinde bulunan Kaan Düzarat, bir çok etkinlik organizasyonu ve projenin içinde de yer alıyor. Daha önce hiç dinlemeyenlerin Rock’n Coke Party Arena’da minik kalça hareketlerine sebebiyet verecek şarkılara hazır olmasını öneriyor ve mektubuma burada bir son veriyorum.

Kaan Düzarat hakkında daha çok bilgi, fotoğraf ve en önemlisi neler yaptığını dinlemek için linkler;

Soundcloud
Facebook

Kesinlikle dinlemenizi tavsiye ettiğim remix’i ise;