Bir senfonik rock grubu olan Within Temptation. 1996 yılında vokalist ve söz yazarı (derin bir hayranlığımın olduğu) Sharon Den Adel ile gitarist Robert Westerholt tarafından kuruldu. Medya ve dinleyici kitlesi tarafından senfonik metal, gotik metal gibi türlerin altında sayılsalar da Sharon den Adel bir röportajında müziklerini senfonik rock olarak tanımlamıştır. Zaten sadece Sharon Den Adel’e kalsa işin içinde senfoni, armoni çok yoğun. Zil gibi sesi var. Kendinden delay’lı sanki.

İlk albümleri ‘Enter’ın 1997’de yayınlanmasından beri yeraltı sahnesine dikkat çeken bir grup olan Within Temptation, genel olarak 2001 yılında satışa sunulan ‘Mother Earth’ albümü ve ‘Ice Queen’ teklisinden sonra insanlar tarafından bilinmeye başladı. Listelerde 2 numaraya kadar çıkan albümün ardından ‘The Silent Force’ albümünün çıkar çıkmaz 1 numaraya ulaşması gruba dünya çapında bir şöhret sundu. ‘The Heart Of Everything’ albümü de gruba aynı başarıyı getirmesi kimseyi şaşırtmadı. Tüm bunlar Sharon Den Adel katkılı grup başarıları. Gelmiş geçmiş en iyi Trance DJ’i ve prodüktörü olarak gösterilen Armin Van Buuren bu kadını farkedip kendi çıkışına da hız katmıştır. O zil gibi dediğim sesi ‘in and out of love” parçasında duyacaksınız.

Dahasını anlatmamıza gerek yoktur diye düşünüyorum. Harika bir grup, sound’u kuvvetli, synth’leri kilise içindeki akustiği andırırcasına koyu bir düzen içinde. Velhasıl gidip görelim derim.

8 Eylül Pazar’ı bekleyelim.

Rebel Moves’la başlayan günde Aylin Aslım takibi, Primal Scream’a yerini devrettiğinde en doğru sesi yakalamak için Hezarfen’de bir yer seçelim. 19.00-20.15 arası Teoman’a kadar ferah ferah senfonimizi dinleyelim.