Radio Moscow, Anthony Meier ve Paul Marrone tarafından 2003 yılında kurulan pyschedelic/blues grubu. İkilinin albümlerinin produksiyonunda Black Keys’den tanıdığımız Dan Auerbach var desek; bu gruba kulak vermek için oldukça iyi bir neden olmakta.

Iowa çıkışlı grubun yaptığı müzik neredeyse zaman zaman kulağa Hendrix gibi gelebilir, şarkılarsa adeta 60’lardan fırlamış ve yoğun psychedelic tınıları içermekte. Kritiklerse yaptıkları müziği blues’un rafine hali ve Jack White’ın yaratıcılığına eşdeğer buluyor. Yayınladıkları dört albümde de olduğu gibi ilk albümlerinin de prodüksiyonunda Dan Auerbach bulunmakta. Grubun arkasında sıkı bir Black Keys desteği var. Psychedelic/blues tarzında işler çıkaran grup; sahnede ise uzun doğaçlamalar, havada uçuşan sololar ve bunun sonunda parçalanan gitarlar yerine, grup üyelerinin birbirlerine attıkları gitarlarla oldukça renkli bir şov ortaya koyuyor. Kısacası kendilerinden beklediğimiz her şeyi bize sunmakta Radio Moskow!

Daha önce bir çok kez ülkemize gelen grup, 8 Eylül’de Rock’n Coke keşif sahnesinde saat 15.00’da yer alacak. Pychedelic/blues sevenlerin kaçırmaması gereken bir performans onları bekliyor!