Asıl ismi Boris Daenen olan Belçika asıllı Hollanda vatandaşı Netsky 22 Mart 1989’da dünyaya gelir. Drum and bass ile içinde yaşayan müziğe cevap verir. Bu sound sadece kendisine özeldir. Netsky, ağır yüküyle dubstep’i de omuzlamışken, liquid funk diye bir tarzın da gediklilerinden biri olmayı başarmış erken yaşıyla beraber.

Özel olarak 2009’da Hospital Records’larda sonrasında High Contrast ve London Electricity ile de güzel işlere imza atmıştır. Duruş itibariyle biraz çekingen bir ergenlik atlatmıştır. Dubstep’e adım atan her babayiğit önünde ilk değilse de 2.3 step sonrasında bu adama rastlar. Swedish House Mafia, Rusko, Deadmau5, Pendulum, Miike Snow gibi isimler çok mutludurlar bu taze zehrin parçalarına el atmışlığından.

Genç, çekingen, sub düşkünü, işi zora götürmeyi seven, melodik kafa isterisi Netsky, 8 Eylül Pazar Party Arena’da gün bitimi sound’larıyla bizlerle Rock’n Coke rüzgarlarına dahil olacak. Özellikle gidip dinlenmeli aslında, zamanı biraz tezat görünüyor ama bence ufak bir Prodigy, Jamiroquai, arası koşturmanın bir başka ekürisi olmayı hak ediyor!