Son yıllarda çıkan başarılı isimlerle beraber 80’ler Büyük Britanya’sına geri dönüp synthpop havasını buram buram solumaya başladık. Rock’n Coke Ana Sahne’de bu görevi Hurts’e bırakan Roux, kendisi için de Coca Cola Sahnesi’nden yer ayırtmış.

1988 yılında Londra’da İsviçreli bilim adamlarının kontrolünde, mükemmel bir genetik kombinasyon ile doğan Elly, geride bıraktığı 25 yılda şarkıcı,  klavyeci, diğer yarısını partneri Ben Lagmaid ile paylaştığı co-writer ve co-producer etiketlerini yanına alarak müzik hayatına devam ediyor. Etkilendiği isimler arasına Depeche Mode ve Heaven 17 gibi isimleri koyan Elly,  işin mutfak kısmını Ben ile paylaşsa da sahne de tekil bir proje olarak karşımıza çıkmakta.

2009 yılında kendi isimleri ile çıkardıkları ilk albümleri ile aramıza katılan ikili, seneyi BBC Sound of 2009’un 5. sırasında tamamlayıp yayınladığı single’ları ‘In For The Kill’ ve ‘Bulletproof’ ile UK Single Chart’a tepeden giriş yaparak bitirdiler. Rüzgarı arkasına alan La Roux, üstüne çıktığı albüm turunda live performanslarının da gayet başarılı olmasına kızıl hatun Elly’nin güzelliğini de ekleyerek takip listemize girdiler.

Tüm bunları sindirmeye çalışan grup üstüne bir de 53. Grammy Ödülleri’nde alınan ‘Best Elektronic/Dance Album’ ödülü ile 23 yıl sonra İsviçreli bilim adamlarının neden bu kadar güvenilir olduklarını bizlere kanıtladı. Grup, bu yıl çıkarmayı planladıkları ve henüz ser verip sır vermedikleri albümleri ‘TBA’ e dair sürprizleri de yanlarına alarak 7 Eylül Cumartesi günü 00.30 da Coca Cola Sahnesi’nde bizleri bekliyor olacak.

‘In For The Kill’:

‘Bulletproof’: