Neden İstanbul rock’n’rollu’u? Çünkü blues ve rock’n roll’un o kirli ve gürültülü halini, İstanbul’un ki ile özdeşleştirebiliriz. Kirli, gürültülü ama güzel. The Ringo Jets de aynen böyle. Tarkan Mertoğlu, Deniz Ağan ve Lale Kardeş‘in bangır bangır müzik yapma ihtiyacından doğan, içinde bas olmayan sadece iki gitar, bir davul ve üçünün de ayrı ayrı vokalde olduğu, blues ve rock’n roll’u punk enerjisiyle birleştiren bir grup The Ringo Jets. The Who, The Kinks, The Stooges ve Black Flag gibi gruplardan etkilendiğini belirten üçlüyü  ilk dinlediğiniz an 60’ların garage ve blues havasını yakalamanız mümkün.
Biraz albüm çalışması ve yurtdışı festivallerinden bahsetmek gerekirse, bu konuda oldukça hızlı ve emin adımlarla ilerlediklerini söyleyebilirim. 2011’de kaydettikleri içinde sağlam bir The Beatles coverı olan Helter Skelter‘ın yer aldığı Limited Luncpack ile 2012 ‘de Darmdstadt Tapes adlı EP’lerini şuana kadar çıkardıkları işler. İstanbul’ da çeşitli mekanlarda verdikleri konserler ile dikkati çekerek, kafa sallayan, bağıra çağıra şarkılara eşlik eden bir izleyici kitlesi oluştururlar. Türkiye sınırlarında kalmayan TRJ,  Belçika’da Glimps Festivali ve geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Primavera‘da sahne aldılar ve bu arada çıkacak ilk albüm için İtalya’da, Muse ve Franz Ferdinand’ın prodüktörlüğünü yapan Tommaso Colliva ile çalışırlar. Albüm öncesi ısınma turu olan Bad Influence ise, TRJ’ in alt yapısını oluşturan, etkilendikleri kişi ve grupların coverlarının yer aldığı sıkı bir rock’n roll albümü.
Sonuç olarak The Ringo Jets ne yaptığını bilerek, sağlam ve gürültülü adımlarla ilerliyor. Merak eden, rock’n roll ve punk’a doymak isteyenler  bu sene Rock’n Coke’ un Alternatif  Sahnesi’nde TRJ’si izleyip, bağırıp çağırıp kafa sallayabilirsiniz.