Büyük Ev Ablukada benim hayatıma çok yeni ama çok hoş giren bir grup. 2008 yılında bir araya gelmiş olan 6 kişiden oluşuyorlar. Gerçek isimleri yerine;

Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Siz hepiniz, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve Gelicem Nerdesin isimlerini kullanıyorlar. Vokalist Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tanıdığımız bir sima. Kendisini Yalan Dünya dizisinde yamuk ağızlı Orçun olarak çoğumuz bilir. O ve arkadaşları diyelim işte.

Alternatif soft rock denebilir bence yaptıkları müziğe. Şarkılarının sıradan soft rock şarkılarından çok bir farkı olmasa da bu grubu diğer gruplardan ayıran özellik, şarkı sözleri olabilir. ‘Saçma’ mı desem ‘komik’ mi bilemiyorum. Komik bir saçmalıkta olan ve ilginç konular barındıran bu şarkı sözleri, grubun şarkılarını dinlenmeli klasmanına sokuyor.

7 Eylül’de saat 14:30 sularında (sahneye kim vaktinde çıkar ki) Rock’n Coke sahnesinde yer alacak bu grubun, yazın son demlerinde hepimizin aklını sıcaktan, güneşten ve terlemekten alıp bütün dikkati kendilerine çekeceklerinden eminim. Zaten Rock’n Coke ruhuna çok uygunlar. Dinlenme faslını en güzel değerlendirecek gruptur.

Eğlenceli bir canlı performans: