1993 yılında Londra semalarında Ali Friend, Richard Thair ve David Ayers tarafından kurulan Red Snapper, jazz temelli müziklerine getirdikleri elektronik müzikle başarılı harmanlamalarıyla tanınıyor.  Stüdyo idm, dub, trip hop, lounge, minimal öğelerle bezeliyken; canlı perfomanslarında breakbeat, drum’n bass, jungle gibi türlere kadar uzanan versatil bir müzik icra etmeleri birçok dinleyici kitlesine ulaşmasında önemli bir rolü var.

Toplamda altı uzunçalar, üç kısaçalar ve iki de toplama albmleri bulunan grubun aslında müzikal serüvenleri bu kayıtları tematik olarak incelediinizde hemen farkedeceğiniz bir şekilde estetik, daha tempolu ve gelişen bir konsept olduğunu rahatlıkla anlamanız mümkün. Ayrıca Dj Food ve Coldcut ile yaptıkları mixtape’leri de büyük takdiri hak eden diğer önemli çalışmaları olarak söylenebilir.

17 Ekim Cuma akşamı İKSV salon’da yeni albümleri Hyena konser silsilesi kapsamında bizlerle tekrar birlikte olacak olan Red Snapper’ı kaçırmamanız gereken önemli etkinliklerden.

Website | Discogs | Facebook | Twitter