Geçtiğimiz ay düzenlenen Bonnaroo Festivali‘ni 3 farklı kanal üzerinden yayın yaparak bizlere ‘Gitmiş kadar olduk” dedirten Red Bull TV ile 31 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerinde Chicago, Grant Park‘ta düzenlenecek Lollapalooza Fesivali‘ne bağlanıyoruz.

24 yılı önce Jane’s Addiction grubunun solisti Perry Farrell tarafından ilk kez organize edilen festival 1997 yılına kadar farklı şehirlere konuk olarak düzenleniyordu. Uzun bir aranın ardından 2003 yılında geri dönen festival, 2005 yılında şimdiki kalıcı mekanı Chicago‘daki Grant Park‘a yerleşti. Şili, Brezilya, Arjantin ve Almanya‘ya da konuk olan Lollaplooza Festivali, müzik dünyasının önemli isimlerine üç gün boyunca sahnesini açacak.

19. yılını kutlamaya hazırlanan Lollaplooza Festivali‘nde bu zaman kadar Red Hot Chili Peppers, The Black Keys, Moby, Beck, The Prodigy, Morrissey, the Killer gibi isimler performans sergileme şansı yakaladı. Sekiz farklı sahnenin yer aldığı festivalin bu yılki programında ise Paul McCartney, Metallica, Florence + the Machine, Tame Impala, Sam Smith, Chet Faker, FKA Twigs gibi projeler festivalin bu yılki kadrosunda yer almakta.

Kıtalararası yolculuk yapıp merak ettiğimiz grupların performansını canlı dinlememize olanak sağlayan Red Bull TV, yayın programını henüz duyurmamış olsa da ajandanızda 31 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerini şimdiden işaretlemizde fayda var.