Y

ıl içinde pek çok etkinlikte sahipledikleri sahneler ve kürate programlarıyla kalbimizi çalan Red Bull, geçtiğimiz günlerde ilk kez kendi festivalini İstanbul’a taşıyacağını duyurmuştu. 20 yıldan fazladır müziği ve arkasındaki dönüştürücü akımı destekleyen Red Bull Music‘in 26-30 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği festivalden ilk detaylar paylaşıldı.

Bugüne kadar New York, Los Angeles, Paris, Johannesburg, Berlin, Viyana, Sao Paulo gibi 14 farklı şehre yerleşen ve festival algısını yeniden inşa eden Red Bull Music Festival, 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında 5 günde 4 farklı konsept, film gösterimleri, söyleşiler ve 2 sergi ile toplam 60 sanatçıya ev sahipliği yapacak.

Cahit Berkay, Okay Temiz ve 14 farklı sanatçı emprovize düet gecesi “Round Robin”; kült ve klasikleşmiş yapımları yeniden beyazperdeye taşıyacak “Art of B-Movies”; Little Simz, Zebra Katz, Ezhel, Kamufle ve dostlarının yer alacağı “East vs West”, Talaboman, Dopplereffekt, Barış K, Vladimir Ivkovic ve daha birçok DJ/prodüktör ile kesintisiz müzik deneyimi sunacak “20 Years of RBMA: A Celebration”, Red Bull Music Festival‘in İstanbul ayağındaki farklı konseptler olacak.

Detaylar ve biletler için: www.redbullmusic.com/istanbul