H

er sene 60’ı aşkın genç müzisyeni tek bir şehirde toplayarak, yaratıcı bir yolculuğa çıkaran Red Bull Music Academy’nin 2018 katılımcıları açıklandı. Türkiye’den ilk kez üç ismi konuk edecek olan Red Bull Music Academy’ye İstanbul’dan Akkor ve Robogeisha ile Red Bull Music Warm Up sahnesinden tanıdığımız ve müzik çalışmalarına Amsterdam’da devam eden Loradeniz katılmaya hak kazandı.

Detroitli elektronik müzik efsanesi Jeff Mills’in 1998 yılında Berlin’de bir antrepoda ilk dersini vermesiyle hikayesine başlayan Red Bull Music Academy, 20’inci yaşında yeniden Berlin’e dönüyor. 8 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında 37 ülkeden 61 sanatçının katılacağı uluslararası bir müzik enstitüsü olan Red Bull Music Academy, düzenlediği paralel etkinlikler, atölyeler, konserler ve stüdyoları ile genç müzisyenleri kariyerlerinde yeni bir boyuta taşıma misyonunu da üstleniyor.

20’inci yılında başlangıç noktası olan Berlin’e dönmeye hazırlanan Red Bull Music Academy’ye bu yıl ilk kez Türkiye’den üç katılımcı gidecek. İstanbul’dan elektro-akustik müzik projesi Akkor ve Esra Genç’in techno müzik deneyimi Robogeisha yer alırken, üçüncü isim Amsterdam’dan Loradeniz olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl Red Bull Music Warm Up projesimde yer alan isimlerden biri olan Loradeniz, kullandığı enstrüman ve cihazlarla müziğini elektronik ile akustik arasında bir yerlere konumluyor.

Red Bull Music Academy 2018 katılımcılarının şarkılarından derlenen çalma listesine kulak vermek isteyenleri aşağıya alalım.