Tam 15 yıldır dünyanın bir çok farklı şehrini müzikle bir araya getiren Red Bull Music Academy, geçtiğimiz günlerde yeni eğitim/öğretim yılı katılımcılarını duyurdu. RBMA, iki dönemden oluşan iki haftalık eğitim programıyla farklı coğrafyalardan en iyi ritim ve ses yaratıcılarını; kayıt stüdyoları, müzik profesyonelleri ile söyleşiler ve şehrin önde gelen kulüplerinde gerçekleşen performanslarla birleştiren uluslararası bir müzik atölyesi olarak yoluna devam etmekte.

Geçtiğimiz yıl Tokya’da düzenlenen be bu yıl için Fransa’nın başkenti Paris’e yerleşecek olan Red Bull Music Academy, geçtiğimiz günlerde 37 farklı ülkeye yayılan 61 katılımcısını açıkladı. Vizyon sahibi ve yaratıcı müzikal duruşa sahip sanatçıları bünyesine dahil eden RBMA’nin katılımcı listesindeki isimler şöyle;

Jade Statues // Niels Broos // Luisa Puterman // Lamusa // Malard // Tide Jewel // Borchi // Sevdaliza // Taskforce // Keight // Lemonick // Kasper Marott // Hiele // k2k // noahs heark // Suicideyear // Yung Veerp // HomeSick // DESAMPA // Sobrenadar // Astrolith // Corey K // Furtherset // Cosmo // Chloe Martini // Julian Mayorga // Crystal / Sparrows // Dub I Prosto Derevo // ArtSaves // DXHeaven // White Sample // Emma-Jean Thackray // Your Friend // Gareth Anton Averill // Dani Shivers // Thingamajicks // Wheez-ie // Silkersoft // Shake It Maschine // iskeletor // KUČKA // Partre // The Sine Painter // Drippin // John Pope // Miso // Mulherin // Ghost Wavvves // Sebastiano Zanasi // Auður // Lunate // Érica Alves // River Tiber // Lil Jabba // Hyroglifics // Pan Daijing // FRKTL // Lontalius // Toxe // OK Lou // Sapphire Slows

En son İpek Görgün ve Ah! Kosmos‘un mezun olduğu Red Bull Music Academy’e bu yıl yerli sahnemizden Kerem Sevincli, İskeletor projesiyle katılacak. Baterist bir babanın oğlu olan ve hayatının her döneminde müzikle iç içe olan Kerem Sevincli, bir yandan kayıt stüdyosu yönetirken diğer yandan kendi müzikal tarzını oluşturdu. 2013 yılında Tektosag etiketiyle 4 şarkılık bir EP yayınlayan Kerem, son olarak bu yılın başında Portland menşeli plak şirketi Boomarm Nation bayrağı altında bir 7”lik yayınladı.

Red Bull Music Academy’in katılımcı listesinde yer alan sanatçılardan oluşturduğu playlist’ini dinlemek isteyenleri aşağıya, ben daha fazla bilgi istiyorum diyenleri ise şuraya alalım.