H

er yıl yetenekli müzisyenleri tek bir şehirde toplayarak, bulundukların yerin kültürel mirası ile yaratıcı bir yolculuğa çıkaran Red Bull Music Academy, 20’nci yaşında yolculuğa başladığı Berlin’e geri dönüyor. Konser, parti, sergi, panel ve workshop serilerinden oluşacak akademi, 15 Haziran – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında dünyanın farklı yerlerinden müzisyenlerin başvurularını toplayacak.

1998 yılında Berlin’de, Detroit menşeli tekno efsanesi Jeff Mills’in bir antrepoda verdiği ders ile hikâyesine başlayan Red Bull Music Academy, müzik sahnesine kazandırdığı birçok sanatçı ile birlikte 20. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Gelecek yıl 8 Eylül- 12 Ekim tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek akademinin başvuruları başladı. 20. yılında Berlin’de gerçeklecek Red Bull Music Academy‘e katılmak isteyenler başvurularını 15 Haziran – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında yapabilecek.

1998 yılından beri Tokyo, New York, Melbourne, Cape Town, Paris, São Paulo ve Montréal gibi köklü müzik mirasına sahip şehirlerde gerçekleşen akademide yeni nesil sanatçılar, onlara deneyimlerini aktaran müzik ustalarıyla bir araya geliyor. Her yıl binlerce başvuru arasından seçilen 60’ı aşkın sanatçının kabul edildiği akademi, müzik tarihine yön veren müzisyenlerin konuşmalarına ev sahipliği yapıp katılımcıların deneyimlerini dünyanın diğer ucundan gelen çağdaşlarıyla paylaşmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda akademinin düzenlendiği şehir, bir ay boyunca herkese açık konserler ve kulüp gecelerine ev sahipliği yapıyor.

Bütün enstrümentalisler, prodüktörler, DJ’ler, ses mühendisleri ve vokallerin katılabileceği Red Bull Music Academy başvuruları 15 Haziran – 4 Eylül tarihleri arasında redbullmusicacademy.com/apply adresinden yapılabilir. Akademinin Berlin ayağının misafirlerini ise 2018’in ilk aylarında açıklanacak.

Akademide dersler nasıl geçiyor diye merak eden varsa;