D

ünyanın çeşitli ülkelerinden yetenekli 70 müzisyenin katıldığı Red Bull Music Academy, bu yıl 24 Eylül- 28 Ekim tarihleri arasında Kanada Montreal’e yerleşecek. Ziyaret ettiği şehrileri bayram yerine çeviren Akademi’nin bu yılki kıdemli konukları arasında Iggy Pop, Björk, Tim Hecker ve Tiga bulunuyor.

En son Paris’i ziyaret eden ve bu yıl 24 Eylül- 28 Ekim tarihleri arasında Montreal’e yerleşecek olan Red Bull Music Academy, yine bir ay boyunca tüm şehri festival alanına çevirecek. 38 ülkeden 70 katılımcı yer aldığı, ülkemizden ise İskeletor’un bizi temsil edeceği Akademi kapsamında Tiga‘dan Björk‘e pek çok sanatçı yer alacağı canlı performanslar, eğitimler, etkinlikler ve atölyeler düzenlenecek.

Theo Parrish - Performance

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sualtı dinleti deneyimi, buz pateni diskosu gibi konsept etkinliklerin yanı sıra RBMA, müzik dünyasında teknolojiyle kol kola hareket eden Björk’ün en yeni virtual reality videosunu da programına dahil etti. Björk’ün beş VR videosundan oluşan sergi, interaktif Biophilia uygulaması ve eşsiz videolarının gösterimi 15 Ekim’den itibaren Montreal’deki Phi Centre’da yerini alacak. Björk, ayrıca Akademi kapsamında bir de DJ performansı sergileyecek.

Son yıllarda Red Bull Music Academy mezunu etiketiyle bir çok sanatçıyı bağrımıza basmıştık. Bakalım Montreal’den sonra kimler müzik sahnesinde yükselişe geçecek?

Drippin

Matias Aguayo