2013 yılı eğitim döneminde müzik kültürünün derisine işlediği New York’a yerleşen Red Bull Music Academy, şehrin kendisini kucaklamasının ardından geçtiğimiz yıl yoğun ilgiyle karşılanan RMBA Festivali, bu yıl tüm mayıs ayına yayılacak şekilde tekrarlayacağını duyurmuştu.

Bir çok konsept gecenin düzenlendiği festivale başta George Clinton, A$AP Rocky, La Monte Young, Merzbow, Frankie Bones ve Evian Christ gibi bulundukları sahnenin dahi isimleri konuşmacı olarak katılırken bir çok yetenekli sanatçı da performans sergileme fırsatı yakalayacak.

Tüm gün yayın yapan RBMA Radio, etkinlik ile organik bir bağ kurarak festival boyunca saat 20.00 – 02.00 arasında canlı performanslar, konsept röportajlara ve Red Bull New York stüdyosundan yükselecek seslere kulak verecek ve bizleri festival ruhu ile birleştirecek.

RMBA Radio aynı zamanda her çarşamba daha önce ‘Revolutions On Air’ adını verdikleri New York radyoculuğunun altın dönemini kutluyor.

RMBA New York Festival‘ın performans programını öğrenmek isteyenler şuradan yolunu bulabilir. Bir çok özel performansı dinlemek için buradan devam edebilirsiniz.