Hafta boyunca bir çok müzik postu yerini alıyor Rave Mag’de. Çekirdek takipçilerimizin hevesle her postu ıskalamadan takip ettiklerinin farkındayız. Fakat yoğun yayın akışına sahip Rave Mag ile takiplerinin hayat temposunun birleşemediği noktalarda gözden kaçırdıklarınız için neler yapabiliriz sorunun cevabı olarak “Haftanın En’leri”ni sizlerle paylaşıyoruz. Geniş özet ayarındaki kahve ile tüketilmesi muhtemel toparlamamıza hoşgeldiniz.

Hemen Dinlemeli Albümü; Aphex Twin – “Syro”

Hayatının çalkantılı dönemini geride bırakarak 13 yıllık bir aranın ardından yeni albümü ile elektronik müzik sahnesinde dahi müzisyen kontenjanında yeniden yerini alan Aphex Twin’in ‘Syro’su haftanın en hemen dinlemelik albümü oldu. Albümün incelenmelik kısmı ise burada.

Bir Çırpıda Dinlemeli Single; The Away Days – “Sleep Well”

Yerli sahnemizin en heyecanlandırıcı projelerinden biri olan The Away Days, Vice’ın müzikten sorumlu platformu Noisey üzerinden, paylaştığı yeni şarkısı ‘Sleep Well’ ile haftanın bir çırpıda dinlemelik single’ı oldu. Uykusu kaçanlara, hayatta yakaladıklarını hatırlatan single ile buluşma noktanız da burada.

HD İzlemeli Video Klip;  Röyksopp & Robyn – “Monument (The Inevitable End Version)”

Kuzeyin pop kraliçesi Robyn ve veteran producer’ları Röyksopp bir araya gelmesinin atmosferdeki etkilerini son 6 aydır görmeye devam ediyoruz. ‘Monument’ isimli birleşimlerinin Röyksopp ağırlıklı versiyonunu mini albümleri ‘Do It Again’ turunda çekilen görüntülerle klipleyen birliktelik, haftanın hd izlenmeli bölümünde yerini aldı. Ah o gemide ben de olsaydık dedirten klibi izleme noktanız burada.

Not Alınmalı Haber; 18-19 Kasım Lykke Li @Babylon

Mayıs ayında yayınlanan yeni albümü ‘I Never Learn’ ile üçlemesini tamamlayan İsveç şarkıcı Lykke Li, müzikseverin duaları üzerine 18-19 kasım tarihlerinde İstanbul’da konser verecek olması haftanın not alınmalı/ajandaya eklenmeli haberi oldu. Detaylar neymiş diyenlerin cevabı da burada.

Aklımızı Başımızdan Alan Performans; Disclosure @ Jimmy Kimmel Live

Lawrence kardeşlerin müzikal projesi Disclosure, Jimmy Kimmel Live’a konuk olarak bizlerine sunulan iki şarkılık videoları ile aklımızı başımızdan almalı performansa imza atmayı başardı. Hani nerede bu performanslar sorusunun cevabı ise burada.