Hafta boyunca bir çok müzik postu yerini alıyor Rave Mag’de. Çekirdek takipçilerimizin hevesle her postu ıskalamadan takip ettiklerinin farkındayız. Fakat yoğun yayın akışına sahip Rave Mag ile takiplerinin hayat temposunun birleşemediği noktalarda gözden kaçırdıklarınız için neler yapabiliriz sorunun cevabı olarak “Haftanın En’leri”ni sizlerle paylaşıyoruz. Geniş özet ayarındaki kahve ile tüketilmesi muhtemel toparlamamıza hoşgeldiniz.

Hemen Dinlemeli Albümü; Flying Lotus – “You’re Dead”

2000’li yıllarda elektronik ve hip hop müziğin tanışıp kaynaşmasını sağlayan ve karakterize olmayı başarmış sound’u ile müzik dünyasının özel figürleri arasına ismini yazdırması başaran Steven Ellison, aka Flying Lotus’un diskografisinin son ürünü olan ‘You’re Dead‘, bizler tarafından haftanın en dinlemelik albümü oldu. Albümün incelenmelik kısmı burada.

Bir Çırpıda Dinlemeli Single; Bonobo – “Flashlight”

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ‘The North Borders’ albümünün ardından uzun bir turne süreci geçiren (bizleri de One Love Festival’de ziyaret eden) İngiliz producer Simon Green, aka Bonobo, 1 Aralık’ta Ninja Tune etiketi ile yayınlayacağı yeni EP’si ile aynı adı taşıyan ‘Flashlight’ şarkısını bizlerle paylaşarak haftanın bir çırpıda dinlemeli single’ına imza attı. Merak edenler aşağıya gelsin.

HD İzlemeli Video Klip; Caribou – “Our Love”

Kanadalı veteran producer Dan Snaith, aka Caribou, 6 Ekim’de yayınlanan ‘Our Love’ isimli albümüne aynı adı taşıyan şarkısına çekilen video klibi bizlerle paylaştı. Caribou, yaşlı bir kadının peşine takıldığımız yeni video klibi ile haftanın HD izlemeli klibi oldu. Meraklısını aşağıya doğru sürükleyelim.

Not Alınmalı Haber; Morrissey, 7 Aralık Pazar Akşamı Volkswagen Arena (Black Box)’da!

Geçtiğimiz temmuz ayında 10. solo albümü ‘World Peace Is None of Your Business’ı bizlerle paylaşan ve albümde yer alan ‘Istanbul’ isimli şarkısıyla bizlere tatlı bir sürpriz yapan dünya müzik sahnesinin efsanevi ismi Morrissey, 7 Aralık Pazar akşamı Volkswagen Arena’da müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Detayları neymiş bu etkinliğin, ne zamanmış bilet satışları sorusunun cevabı ise burada!

Aklımızı Başımızdan Alan Performans; Neil Young – “Who’s Gonna Stand Up?”

Bu yıl yayınlanan ‘A Letter Home’un ardından Reprise etiketi ile 35. stüdyo albümü, ‘Storytone’u bizlerle paylaşmaya hazırlanan Kanadalı rock müzik efsanesi Neil Young’ın, yeni albümünden “Who’s Gonna Stand Up?” isimli şarkısını 92 kişilik orkestra ve korodan oluşan kayıt videosu ile bizlere sunduğu videosu bu hafta aklımızı başımızdan almaya yetti. Çok merak ettim diyenleri yavaşça aşağıya alalım.