Hafta boyunca bir çok müzik postu yerini alıyor Rave Mag’de. Çekirdek takipçilerimizin hevesle her postu ıskalamadan takip ettiklerinin farkındayız. Fakat yoğun yayın akışına sahip Rave Mag ile takiplerinin hayat temposunun birleşemediği noktalarda gözden kaçırdıklarınız için neler yapabiliriz sorunun cevabı olarak “Haftanın En’leri”ni sizlerle paylaşıyoruz. Geniş özet ayarındaki kahve ile tüketilmesi muhtemel toparlamamıza hoşgeldiniz.

Hemen Dinlemeli Albümü; The Kooks- “Listen”

Bir dönemin Arctic Monkeys ile sıkça karşılaştırılan Brighton çıkışlı indie rock grubu the Kooks, müzik kariyerlerinde belki istedikleri seviyeye çıkamadılar fakat Virgin EMI etiketiyle gelen 4. stüdyo albümleri ‘Listen’, bizler tarafından haftanın en dinlemelik albümü oldu. Albümün incelenmelik kısmı burada.

Bir Çırpıda Dinlemeli Single; Pink Floyd – “Louder Than Words”

Tam 20 yıl sonra ‘The Endless River’ albümü ile karşımıza çıkacakları duyurusunu aldığımız Pink Floyd, sözlerini David Gilmour‘un karısı Polly Samson’ın yazdığı ‘Louder Than Words’ isimli şarkısını ile karşımıza çıktı. Havanın griye boyandığı bir pazar gününde ‘Louder Than Words’, fon müziğimiz olmaya aday. Yeni single ve albüm detayları ile buluşmak noktamız ise burada.

HD İzlemeli Video Klip; M83 – “Moonchild”

İlk üç albümü ‘M83‘, ‘Dead Cities Dead Seas and Lost Ghosts‘ ve ‘Before the Dawn Heals Us‘ı ilk kez dijital ortamda bizimle paylaşan Fransız elektronic rock topluluğu M83Before the Dawn Heals Us‘ albümünden ‘Moonchild’ şarkısına çektiği üçgen temalı video klibi ile haftanın HD izlemeli klibi oldu.

Not Alınmalı Haber; Bob Dylan’ın Tüm ‘Basement Tapes’ Albümleri Bir Araya Geliyor!

Bob Dylan, 90’lardan beri ‘Basement Tapes’ ismi ile bizlere servis ettiği bootleg albümlerini 30 yeni şarkı ile beraber 6 CD’de toplayacağını bizlere duyurdu. 4 Kasım’da yayınlanacak, arşivinizde yer alması gerektiğini düşündüğümüz bu albümler haftanın not alınmalı haberi oldu. Detaylar neymiş diyenlerin sürprizli cevabı da burada.

Aklımızı Başımızdan Alan Performans; Future Islands – “Seasons (Waiting On You)” & “A Dream of You and Me”

Bu cuma Salon İKSV’nin sezon açılışını yapan ABD’li synth-pop grubu Future Islands, geçtiğimiz gün BBC’de yayınlanan “Later… With Jools Holland” programına konuk olarak 4AD etiketiyle çıkan son albümü ‘Singles’tan‘Seasons (Waiting On You)’ ve ‘A Dream of You and Me’ isimli şarkıları ile haftanın aklımızı başımızdan almalı performansına imza atan grubu oldu. Hani nerede bu performansların tamamı sorusunun yanıtı ise burada.