R

ave Mag, serpildiği topraktan yeşermeye devam ediyor. Bundan sonra dijital yayın hayatımıza ek olarak, üç ayda bir çıkacak ve ücretsiz edinilebilecek basılı dergimiz ile varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

128 sayfadan oluşan Rave Mag dergi, hem içerik hem de tasarım açısından kitap ve dergi arasında paslaşmaların çoğunlukta olduğu bir organizmaya sahip. Bu organizmada müzik ile keşfettiğimiz topraklar, daha yakından tanıyacağımız kahramanlar ve seslerin etrafında toplanan alt kültürler yer alıyor.

Rave Mag Dergi’nin ilk sayısında neler var?
Müzik sahnesinin yetenekli ve umut vadeden iki ismi Yussef Kamaal ve ot to not to ile açılan Rave Mag sayfaları, BBC Radio’nun efsane sunucusu, müzik sarrafı John Peel’i mercek altına alarak devam ediyor. Punk’tan sonraki en önemli alt kültür hareketlenmesi olan grime’ın sözlü tarihini ele alan ilk kitap olan “This Is Grime”ın yaratıcılarıyla yapılan derinlemesine röportaj, folk ozanı Rodriguez’in “Bir Garip Hikaye”si, The xx’in “Coexist” albümünün kapağını hazırlayan Davy Evans’ın fütüristik tasarım dili, Alaskalı hayalperestler Portugal. The Man’ın keyifli sohbeti, kar küresi İzlanda’nın ikonik sanatçısı Björk’ün başucu portresi, iki ses kaşifinden oluşan Simian Mobile Disco ile bir sonraki durakları ve çok daha fazlası Rave Mag Dergi’nin sayfalarında yer alıyor.

Rave Mag Dergi’yi nerede bulabilirim?
Ücretsiz olarak edinilebilecek Rave Mag Dergi, İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de toplamda 350’den fazla noktada müzikseverlerin karşısına çıkacak.