Jessie J, İngiltere topraklarının en rahat şarkı söyleyen kadını görüntüsü çiziyor. İzlerken duyduklarınıza inanamıyorsunuz ama ekrandaki Jessie J sanki sohbet ediyormuşcasına şarkıları seslendiriyor. Yeteneğin bu kadar somut bir şekilde karşımıza çıktığı her işi sevdiğimiz gibi, Jessie J’yi de sürekli olarak takdir ediyoruz. İşte kendisinin en muhteşem akustik performanslarından bazıları…

Hem gözlerinize hem de kulaklarınıza inanmakta güçlük çekeceksiniz!

 

1) “Price Tag” (Elbette!)

Bu performansı yorumlamak gibi bir şansım olduğu için bile inanılmaz mutluyum. Hem izlerken hem dinlerken hem de eşlik ederken inanılmaz bir keyif duyuyorum. Zaten Jessie J’in şarkı söylerken bu kadar rahat ve başarılı olmasını açıklayacak tek bir şey var. Şarkı söylemeye aşık bir karakter o!

 

2) “Masterpiece”

Ona bir mikrofon verin ve tüm tüylerinizi diken diken ederken, müziğe tekrar tekrar aşık olmanızı sağlasın. Ona bir akustik gitar veya piyano verin ve ‘Masterpiece’ gibi şarkı sözleri yazıp bestelesin.

 

3) “Domino”

Sizi kısıtlayan ne varsa parçalayıp, sokaklarda koşmaya itecek bir Jessie J performansı var o da ‘Domino’! İnsanın sevmeyi de Jessie J’den öğrenesi geliyor.

 

4) “Do It Like A Dude”

Londra, Red Bull, Jessie J, akustik… Bir araya gelen şeylere bakar mısınız? İnsan sırıtmasını bastıramıyor. Bir kere insan bu kadar güzel şarkılar yapıp, onları söylerken bu kadar sesini değiştiremez. Re-re-re-re gibi eklemeleri, Jessie J’in içinde kusursuz bir müzik programı bulunduğunun kanıtı.

 

5) “We Found Love” (Rihanna cover)

Herkesin şarkısını, herkesten daha iyi söyleyebildiğini sessizce kabul edelim mi?

 

6) “Who We Are”

Kendini kaybetme diyor şarkıda ama bu performans karşısında domino taşı gibi yıkılası geliyor insanın. Saygıdan ölmek diye bir şey var mı acaba?

 

7) “Bang Bang”

“Şarkıda es vermek” terimini Jessie J’e sorun anlatsın. Ya da anlatmasına gerek yok bu videoyu izleyin, anlayacaksınız.

 

8) “Nobody’s Perfect”

Jessie J’in en sevilen şarkılarının başında geliyor bu şarkı. Bu performansta Jessie J’in en parçalayıcı performansı diyebiliriz. İzleyin, gerçekten aklınıza zarar verdiğini ve bundan inanılmaz bir keyif aldığınızı hissedeceksiniz.

 

9) “Burnin’ Up”

Son albümünden ‘Burnin’ Up’ı Camden’de seslendiriyor Jessie J burada. Sweatshirt 90 Pound, Jessie’nin performansı paha biçilemez. Seyircinin mutluluğu da çok başka. Bu video bize Jessie J’in aslında hobi olarak nefes aldığının ve hepimize yetecek kadar nefese sahip olduğunun kanıtlarından biri.