2008 yılında sessiz sedasız yayın hayatına giren ve biterken de kitleleri ağlatan, sadece senaryosuyla değil bittiği için bile kahreden efsanevi dizi Breaking Bad’i çok özlüyoruz. “F*ck you Bogdan and your eyebrows” diyerek isyanını başlatan ve daha sonra “Say my name!” özgüveniyle karanlık yüzün, zehirli zihni Walter White’ı izlemek muhteşem bir histi! Daha fazla duygusallaşmaya gerek yok, Mr White ve Jesse sizi özledik. Utanmasak Skylar seni de özledik diyeceğiz. Neyse, bizi o heyecan dolu, merak dolu günlere geri götürecek, bir nebze olsun özlemimizi, hasretimizi dindirecek Breaking Bad şarkıları huzurlarınızda;

 1) Gnarls Barkley – “Who’s Gonna Save My Soul” (hem de from the basement!)

Size sadece birinci sezon finali desek, şüphesiz anlardınız!

 

2) Nancy Sinatra – “It’s Such A Pretty World Today”

Skylar’ın karnı burnunda sigara içtiği sahne vardır. Sokakta başka bir kadın iğrenç bir yargılayışla bakar ama Skylar sigarayı içmeye devam eder. 2. sezondan Breaking Bad’in çekiç gibi surata çarpan sarkastikliğinin en iyi örneği bu şarkı.

 

3) Apparat (feat Soap Skin) – “Goodbye”

Spoiler vermek gibi olmasın ama Gus’ın Tio Salamanca’nın hastane odasına doğru yürüdüğü 4. Sezon finalini ve yaşadığınız heyecanı ancak Apparat’ın bu şarkısıyla tekrar yaşayabilirsiniz.

 

4) Fever Ray – “If I Had A Heart”

Jesse’nin 4. sezonda yaşadığı buhran dolu, depresif günlerden biriydi. Gidip go-kart’a binmiş, tamamen taşlaşmış bir suratla çılgınlar gibi dönüp durmuştu. İşte o sırada kalp söken şarkı, ‘If I Had a Heart’ çalıyordu.

 

5) Yellow Man – “Zungguzungguguzungguzeng”

Şarkının adını görünce random gülmelere yuvarlanabilirsiniz. Fakat dinlemek über keyifli. Jesse’nin Jane’e kendi çizdiği çizgi roman karakterlerini gösterdiği sahnede çalıyordu. Ne güzeldi be!

 

6) America – “A Horse With No Name”

3. sezonun 2. bölümünde Walter’ın duşta söylemeye başlayıp, arabada dinlemeye devam ettiği harika bir şarkı.

 

7) Darondo – “Didn’t I”

Walt’un kafayı yavaş yavaş kırdığı ilk sezonun en heyecanlı sahnelerinden birinde Darondo çaldı gençler. Gerçek bir Breaking Bad izleyicisi duyunca hatırlayacaktır!

 

8) Chancha via Circuito – José Larralde – “Quimey Neuquen”

Walter’ın çılgınlar gibi paralarını gömdüğü, sonra da gidip koordinatlarıyla loto oynadığı o sahnelerde bu şarkı süzülüyordu. En iyi soundtrack’lerden biri olabilir!

 

9) Badfinger – “Baby Blue”

Veda ederken, ağlamaktan içimizin çıktığı anlarda Baby Blue çalıyordu. %100 saf bir şarkı, hem de mavi!

 

10) Bonus: Gale L