Not: Tüm bu başlık ve görsele bakıp “Amaan piyano çello enstrümental cover derseniz pişman olursunuz. Afrika davulları peşinizi bırakmaz!”

The Piano Guys’ın yarattığı etkinin sebebi hem enstrümanın tek başına yapabildikleri hem de ortaya acayip samimi bir iş çıkarabilmeleri. Batman film müziklerinden Adele şarkılarına kadar muazzam yorumları bulunan The Piano Guys için şimdiden tüylerinizi diken diken edebilirsiniz.

 

1. Coldplay – Paradise (Peponi) African Style

Akıllara pepperoni getiren peponi, paradise anlamına geliyor. Afrika ritmleriyle bezenen ve sözleri de değişen Coldplay’in Paradise’nın çello ve piyanonun gazıyla nasıl yükseldiğinin cevabı bu videoda.

 

2. Cello Wars (Star Wars Parody) Lightsaber Duel

Başarının farklı işler yapmaktan geçtiğini biliyor olmalılar. Çünkü Star Wars müziği ile ortaya çıkardıkları ilginç bir çalışma mevcut. Hem video hem de şarkı insanı keyiflendiriyor. Ayrıca Darth Vader’a da akordeon çok yakışmış.

 

3. Lord of The Rings – The Hobbit

Çaldıkları şarkıya göre mekan seçip videolarını da orada çekiyorlar. Lord of The Rings cover’larında bir Yeni Zelanda bulmak kolay olmamıştır ama sonuç olarak atmosfer gayet başarılı.

 

4. Bruno Mars – Just the Way You Are

Piyanonun her tuşuna saygı duymanızı sağlayacak bir cover.

 

5. Adele – Rolling in the Deep

17.144.183 (çaktırmayın ama izlenme sayısı)

 

6. More than Words – Extreme

24 saatten daha az bir sürede besteledikleri ve hepimizi nostaljik yolculuğa çıkaran cover’ları da var.

 

7. Batman Evolution

Bugüne kadar yaptıkları en harika cover’ı uzaklarda aramayın. Listenin son maddesi olarak seçtik!